| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o nedumerire. Imi place o fata, dar are prieten. In ciuda acestui lucru, ea mi-a spus ca ii place de mine, vorbeste cu mine prin mesaje etc, iar intr-o seara ne-am sarutat. I-am cerut sa renunte la prieten si sa ne combinam, dar nu a vrut sa imi raspunda, spunand ca o sa imi spuna mai incolo. Tot incerc sa o scot la un suc ca sa pot sa vorbesc cu ea, dar ma refuza, motivand ca nu vrea sa o vada cineva care ar putea sa o parasca prietenului. I-am zis ca mergem undeva unde nu ne cunoaste nimeni, dar tot zice ca nu poate. Am intrebat-o daca isi iubeste prietenul, iar raspunsul a fost ca nu, doar tine putin la el. De cateva zile vad ca este mai distanta: daca spun ca e draguta ma intreaba daca rad de ea, da raspunsuri scurte, nu mai trimite pupici cum facea inainte... Nu stiu ce are... Am vrut sa renunt, dar imi place prea mult de ea. Cum credeti ca ar trebui sa procedez? Multumesc

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Daca nu isi iubea iubitul,l-ar fi lasat pentru tine.
In momentul de fata pentru ea esti o rezerva,daca cumva se va desparti de iubitul ei,stie ca te are pe tine acolo,undeva,o astepti.
Cu acel sarut a vrut sa-si marcheze teriotorul.
Sa te faca sa te gandesti,de ce-a facut asta,ca nu-si iubeste prietenul,etc.
N-o mai cauta!
Nu te merita nici pe tine, dar nici pe iubitul ei.
Astfel de fete gasesti la toate colturile.
Si mai gandeste-te ca, daca ar fi iubita ta, s-ar putea saruta cu altii, cum a procedat si acum.
Ti-ar conveni? Sunt convinsa ca nu!
Pune ochii pe alta fata!
Succes!

| neutrino a răspuns:

Fata te place, dar inca nu doreste sa dea vrabia din mana pe cioara de pe gard. Insista, dar nu uita ca maine, in caz de reusita, si tu poti fi parasit in favoarea altuia.

| pietrean a răspuns:

Putina indiferenta,nu strica! Profita de tine, ca ia-i marturisit faptul ca o placi si se 'joaca" cu sentimentele tale. Mai mult ca sigur, nu este inca destul de matura ca sa stie ce e bine, nu doar pentru ea, nu stie sa respecte persoana care este sincera cu ea.Mai mult ca sigur, tot asa imatur se poarta si cu cel care este acum.
Poarta-te politicos cu ea(doar esti baiat bine educat), dar distant, rece.Si atunci o sa vezi mai bine reactiile ei! Nu o sa mori din asta(poate te atrage frumusetea ei,dar comportamentul ei,lasa de dorit), ca fete educate, serioase, cinstite, o sa gasesti tu.