| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o nedumerire.
Imi place o fata, dar are prieten. Ea a recunoscut ca nu isi iubeste prietenul, ci doar tine la el, iar de mine a zis ca ii place si intr-o seara m-a sarutat (ulterior spunand ca nu trebuia sa se intample). O perioada eram foarte apropiati... vorbeam zilnic. De cateva zile am vazut-o distanta. Tot am incercat sa o scot la un suc si sa vb, deoarece eu i-am zis mai inainte sa ne cuplam noi daca nu-si iubeste prietenul, dar a ezitat sa imi raspunda. Ieri mi-a zis ca nu se cupleaza cu mine deoarece a realizat ca prietenul ei inseamna mult pentru ea, dar a specificat ca nu acum... I-am zis ca daca vrea acum bine, daca nu niciodata, iar raspunsul ei a fost "acum e nu".

Tot ea a zis ca nu vrea sa ma departez de ea, ma cauta, imi mai da mesaje.

Ce credeti ca gandeste ea? Eu ce ar trebui sa fac? Oare sa o mai caut? Va multumesc

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Las-o sa "sufle". Un pic, sa gandeasca la rece si sa decida ce vrea sa faca. Spune-i data viitoare cand te conteacteaza ca este mai bine sa nu vorbiti vreme de (vreo 2 saptamani ar trebui sa-i ajunga), sa se gandeasca la viitor si la ce vrea sa faca. Si dupa timpul asta, sa-ti zica daca da 'au ba. Da' ii musai pana se hotareste sa nu vorbiti, ca sa nu o "derutezi".

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Eu zic sa o lasi in pace.
Fiecare fata are asemenea momente, numai ca ea a continuat.
Se intampla ca in relatie sa te mai certi, sa te enerveze, sa te saturi de el.
Pui ochii pe cineva il placi, si normal ar fi sa te rezumi aici. Pentru ca in cateva saptamani iti trece aceasta senzatie.
La prieten tii, il iubesti, desi zici ca nu. Te inveti cu comportamentul lui, gesturi, etc.
Iti e greu sa renunti la acea relatie pentru a o lua de la inceput cu altcineva.
Se simte vinovata pentru ca te-a sarutat.Probabil a realizat ca prietenul o iubeste..si vrea sa o rupa cu tine.

| Aimèeeee a răspuns:

In aceeasi situatie sunt eu happy Imi place mult de un baiat dar eu am prieten, vorbim la telefon, iesim etc.
Problema este ca prietenul meu este foarte gelos si tine foarte mult la mine si nu pot sa ma despart de el asa usor, de fapt acum nu mai vreau deloc pentru ca, rari baieti ca el.
Daca tu consideri ca trebuie sa ii impui sa se desparta de el atunci faci o mare greseala. Asa o indepartezi.
Puteti ramane prieteni daca nu vrea mai mult, de ce nu?

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Se pare ca este indecisa, mai ales daca i-ai zis ca ori acum, ori niciodata, poate s-a speriat, cred ca vrea sa fiti doar amici, ar trebui sa-i stai alaturi, sa fii dragut cu ea, poate va realiza ca pe tine te iubeste mai mult(depinde si de ea si de tine.)
Bafta :*

| lauraroxi a răspuns:

Las-o in pace! Cum face cu prietenul ei acum, adica il tine de fraier asa va face si cu tine daca veti fi impreuna.

| Meaningful a răspuns:

Probabil sta cu acel baiat pentru ca el o iubeste asa cum simte ca tu nu ai putea sa o faci.
Tu doar o placi.
De vreme ce te place, nu exista pasiune intre ei, e un soi de iubire frateasca.
Asta cred eu, dar nu pot baga mana in foc.
Cel mai bine ar fi sa iti vezi de viata ta, fata asta e nehotarata, e tulburata, nu contribui la asta, poate face acum ceva ce va regreta mai tarziu daca tu insisti.
Daca e sa fiti impreuna, veti fi, dar numai daca se desparte de acel baiat.