| Monikaaa a întrebat:

am o nelamurire si as vrea sa clarific niste lucruri.un baiat cu care am fost intr-o relatie(a fost mai mult o pierdere de vreme ca eram mai mici)iar dupa ce ne-am despartit atunci, nu l-am mai bagat ABSOLUT DELOC in seama.dar dupa 2 ani, a inceput sa intre in conversatiile mele, mereu vrea sa il bag in seama si daca cumva ma uit din greseala la el il vad cum se uita la mine visator.eu incerc sa ii evit privirea pentru ca sunt mai timida si el mereu se uita in ochii mei, dar mereu trece de foarte multe ori prin fata mea si atunci sunt nevoita sa ma uit la el si imi zambeste.acum cand il vad incepe sa imi bata inima tare iar prietena mea zice ca atunci cand ma uit la el ma inrosesc, ce eu nu stiam. de obicei nu il salut dar in ultimul timp a inceput sa ma salute, si de fiecare data cand are ocazia si ma vede singura vine si intra in discutie cu mine..nu prea stiu ce sa cred! e doar un simplu flirt din partea lui, doar din lipsa de ocupatie sau, poate simte ceva? cine ma lamureste funda...

Răspuns Câştigător
| amalia025 a răspuns:

Pai... eu cred ca el mai simte ceva pentru tine, si tu incepi sa il placi inrosinde-te mereu cand il vezi, el salutandu-te mereu. Nu cred ca el filtreaza doar pentru as pierde timpul. De ce sa nu luam optiunea ca el te mai place si vrea sa te cucereasca, de aia cred ca se baga mereu in seama cu tine si te saluta mereu. Puneti toate sentimentele cap la cap si decidete: iti place sau nu de el. Cum ar fi eu am avut un prieten foarte bun, care il placeam mult, si el obisnuia cand vorbeste cu mine sa ma priveasca in ochii iar eu ma rusinam, pentru ca pana la urma persoana timida ramane o persoana timida, nu te poti schimba. Cum ti-am zis hotarastete daca iti place sau nu de el. Succes!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Garantat ca te place, baiatul se baga in seama cu tine si asta e unul din semne ca te place

| neutrino a răspuns:

Lipsa de alta ocupatie.

| Azµre a răspuns:

Băiatul s-ar putea să te placă și să nu știe cum să se exteriorizeze.

| Lazar_Stefan_Andrei_1993 a răspuns:

Pai uite draga mea punete pe el si cu asta basta daca el te place place si tu pe el si inpacate si baga-l in sema