| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Salut, am o nelamurire pe care as vrea sa o clarific cu niste sfaturi de la voi, este asa de naspa ca ma gandesc mereu la trecutul persoanei cu care sunt impreuna, nu este unul asa de bun, dar nici peste orice limita, ar trebui sa nu-mi mai pese atat de mult?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca e persoana potrivita tie, nu cred ca ar trebui sa te intereseze trecutul ei.

| siriusblack98 a răspuns:

O iubesti pe ea/el de acum sau pe cea/cel din trecut? Mi se pare o prostie sa te gandesti la trecutul unei persoane. Daca stau sa va iau pe toti la rand numai de pe TPU sa zicem, unul nu-i perfect.

| ancaval a răspuns:

Papucii!
Dacă ești un om profund, pui accent pe fiecare detaliu, slabe șanse să îi accepți trecutul.

Trecutul e relevant pentru că a dus la crearea prezentului, dar nu trebuie să rămâi blocat pe chestia asta, trebuie să te gândeşti că din momentul în care persoana aceea te-a întâlnit...ea nu mai e cine era şi nu e o idee prea bună să îi priveşti "eul" din trecut pentru că nu mai există.