| MyhaXMaya a întrebat:

La mine este o poveste mai lunga, m-am mutat intr-un nou liceu (sunt a 10-a), prima zi de abia le invatasem pe unele fete din clasa, iar seara cand intru pe facebook observ ca un un baiat din noua mea clasa mi-a dat like la toate pozele, iar a 2 a zii a inceput sa se bage in seama cu mine, fiind foarte de treaba, incercand sa ma faca sa colaborez mai mult ( sunt foarte timida), mereu le zicea la profesori despre noile colege (eram 3 noi), si am observat ca se uita exact in ochii mei si nu isi mai lua privirea de la mine, iar eu incercam sa il evit pentru ca ma rusinam, seara cand am ajuns acasa a inceput sa vorbeasca putin cu mine pe facebook (lucruri banale ) nu am vorbit mult, iar a doua zi prima data nuprea ma baga in seama ci doar cu privirea, iar in ultima pauza stateam pe hol cu niste colege si a venit si el la noi si a inceput sa se uite cu noi pe geam si tot se uita incontinuu in ochii mei pana nu am mai rezistat si i-am spus ca ce se uita asa, si si-a intors privirea, iar dupa am mai stat putin si am mers in clasa venind si el dupa noi. Acum ce sa cred ma place, nu ma place ( eu il plac ), dar nu stiu el... Daca credeti ca ma place ce sfaturi imi dati ca sa ma apropii de el? Funda!

Răspuns Câştigător
| MdiCri a răspuns:

Eu cred ca te place. altfel banuiesc ca nu te mai privea cu atata interes. incearca sa fii mai misterioasa,poate asta il va face sa te placa si mai mult,dar in acelasi timp,nu il evita.din contra, vb cu el, lucruri banale, spui ce iti place tie, intreaba-l ce ii place si lui. incearca sa nu mai fi asa timida. sper sa te ajut. sa ma tii la curent cu ce se mai intampla intre voi!:* succes!

| MyhaXMaya explică (pentru MdiCri):

Multumesccccc :3 Am sa te tin la curent, desi nu cred ca va iesi ceva la ce noroc am eu laughing Oricum multumesc de raspuns, am sa incerc sa fac ce mi-ai spus. big grin

5 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Vrea si el sa i-o puna noii colege

| Danysan a răspuns:

Poate te place poate nu te place.Sieu ma uitam in ochi la unele colege cand eram la Liceu dar nu le placeam pe toate. Unele intelegeu mesaju prost -Ma mai distram si eu ca nu aveam ce face dehhh.Eu zic sa stai deocamdata la discutii normale si sa nu exagerezi. vezi sa nu faca asa ca sa te Testeze...Fi fata serioasa si asteapta. Daca el vb de ceva vb si tu cu el nu da sa se inteleaga ca te plictiseste subiectu respectiv. Poti sa ai ceri Sfatu ca sa isi dea sema ca esti Oarecum interesata de el.Cu timpu poti sa avansezi in Discutie dar acum limiteaza-te.Nu sti cine e Tipu sau ce Persoana e dincolo de aspect. Poti daca esti sigura sa ai induci faptul ca ai vrea sa vb cu el mai mult-In parc sau in Oras -Vede-ti voi!

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

De ce dracu toate relatile mai nou incep cu facebook si se termina cu facebook?

| Garsonfane1979 a răspuns (pentru ReViNeMaScAtii):

Pentru ca este mult mai usor sa zici ce simti in scris. In real life... rusinea e mareeeeeeeeeeeeee.