| teoo a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu ceva :-s. sunt timida si inrosesc foarte repede straight face cand un baiat vorbeste cu mine incep ori sa ma inrosesc ori sa fiu foarte "nervoasa"straight face ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te mai chinui.
Poate si un baiat care vorbeste cu tine este timid dar nu lasa la vedere. Poti face asta? Nu trebuie sa vezi in cei din jur niste persoane opuse tie, indraznete deoarece nu e totul cum vezi tu.
Fii tu si nu te mai gandi ca aolo ce sa fac, ce spun. Pur si simplu ce-ti trece prin minte.
Stai calma si vorbeste pe un ton cald si la un volum intre tare si mai aproape de incet. Gandeste-te la actori, cum fac ei toate cele in fata camerelor de filmat? Timiditatea se vindeca, cu timpul daca iti doresti.

1 răspuns:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Timiditatea trece odată cu timpul. Şi eu eram la fel dar dupa ce am început să am mai multă încredere în mine am trecut şi peste timiditate.La fel o să ţi se întâmple şi ţie.