| Byanka90 a întrebat:

Am o nelamurire si sper sa ma puteti ajuta, fie din experienta voastra, fie din cunostintele care le aveti happy. Mi-a venit ciclu menstrual in data de 14 mai ...si de atunci nu mi-a mai venit pana in prezent.Cu prietenul meu o fac neproteajat dar niciodata nu a "lasat". De cateva zile am scurgerea foarte abundenta alba (vascoasa) si fara miros.Ieri de exemplu am simtit un miros de ars, in prima faza nu am avut treaba, dar dupa cateva secunde bune a inceput sa imi fie rau de la miros.Mentionez ca nu ma dor sanii, burta sau spatele, tot ce mai simt cateodata sunt usoare "vibratii"in burta.Am ameteli usoare, cand ma ridic brusc sau ma aplec. Tin sa mentionez ca timp de o saptamana nu mi-a intrat nimeni in voie, orice facea prietenul meu nu era bine, urlam din orice.Care este parerea voastra? Testul de sarcina o sa mi-l fac curand, cu putina frica...pentru ca imi doresc mult un bebe, iar daca o sa fie o singura liniuta nu ma voi simtii tocmai bine, as prefera sa fie 2 happy Multumesc

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am senzatia,din ceea ce postezi,ca ti se va implini dorinta si liniutele vor fi doua.
Testul de sarcina il poti face si acum,linistita(cu prima urina de dimineata, in conditii de igiena), dar ia 3-4, sa fii sigura. Dupa testul de sarcina,mergi si la medicul ginecolog,situatia o impune!
Sa ne spui si noua rezultatul, desi prevad ca in mai putin de noua luni te vom felicita in noul tau rol, de proaspata mamica!

| babyblu3 a răspuns:

Daca ai vibratii in burta sigura esti insarcinata deoarece se formeaza acea pilula in burtica ta,sau ar mai un semn ameteala, deci cred ca esti insarcinata dar cel mai bine ar fi sa faci acelt test de sarcina sau sa te duci la un ginecolog, mult succes!happy

| yoyo01 a răspuns:

Pai un test de sarcina o sa te lamureasca si ca o parere eu spun ca ai toate sansele sa fi ramas insarcinatawinking
baftahappy

| Arthur_6686 a răspuns:

PAi mi se pare ca stai prost cu mincarea sau nu te alimentez corect!