| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a întrebat:

am o probema mica mare crying am fost cu un baiat vreo 7 luni si ne iubeam f mult.de 3 luni el a plecat.definitiv(a murit). In fine, am suferit f mult dar am incercat sa incep o noua relatie. Am reusit, dar acum 3 zile m-am certat cu noul iubit din cauza ca i-am spus, la nervi,. ca nu il iubesc deloc si ca vreau doar sa uit de acel prim baiat(prima mea iubire), ca l-am folosit si i-am zis sa plece.Nimic nu e adevarat pentru ca il plac mult dar eram suparata. Apoi actualul prieten s-a suparat si a plecat.nu mai intra pe mess, nu mai raspunde la telefon, nu mai iese afara nimic straight face nu mai dau de el. Ce sa fac? crying nu vreau sa il pierd si pe el. (un prieten de al lui mi-a zis ca e foarte suparat si ca nu stie daca ne mai putem impaca crying ) Ajutoor plzz... P. S am 15 ani aproape 16

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna :]
Dar oare nu exista un sambure de adevar in spusele tale? Oare nu vrei decat sa incerci sa il uiti pe acel baiat?
Daca raspunsul la aceste intrebari este afirmativ atunci ar trebui sa iti acorzi un timp, sa nu mai ai relatii in perioada asta.Sa ai timp decat pentru tine,pentru nimeni altcineva,sa treci cu adevarat peste ceea ce s`a intamplat.
Dar daca chiar ai spus`o la nervi si iti place tipul,atunci sfatul meu este sa te duci frumusel la el acasa si sa ii spui mamei lui ca il cauta o colega de clasa(minti si tu) sau vezi tu,sa vorbesti deschis cu el,sa ii spui ca il placi, ca nu vrei sa il pierzi definitiv, sa ii spui ca tu nu vei sta o viata intreaga cu amintirea unui baiat mort.
Si asa este.Nu trebuie sa ramai o viata intreaga cu aceasta amintire, sa vezi in orice baiat cu care ai o relatie chipul unei fantasme.Este trist dar el a plecat.Nu mai invie! Tu in schimb esti tanara, VIE si ai nevoie de alte relatii :*.
Impaca`te cu prietenul tau :X. Daca te iubeste va intelege.

P.S:Schimba`ti poza de la avatar te rog sad. Invata sa traiesti din nou.Viata este frumoasa si atata timp cat traim trebuie sa ne bucuram din plin de ea :X.
Sa fii iubita :*.

5 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Tot ce poti face acum este sa ii dai timp de gandire, dupa acel timp sa il cauti, sa iti ceri iertare, si sa speri ca poate sa treaca peste vorbele urate pe care i le-ai spus. Altadata ai grija la cuvintele pe care le scoti din gura, pentru ca te pot lasa fara persoanele la care tii cel mai mult, cuvintele sunt arme sa stii. Si inca o chestie, daca te folosesti de el ca sa il uiti pe decedat (Dumnezeu sa il ierte), si nu tii deloc la el, nu prea e in regula. S-ar putea ca vorbele alea spuse la nervi sa reflecte o realitate pe care tu incerci sa o maschezi.

| Anduuu a răspuns:

Auch! 1-Cauta-l si explica-i situatia exact cum ai facut aiciwinking
2-nu mai crede basme ale prietenilor pentru ca nu poti stii cat de "prieteni" sunt... poate sunt gelosi pe acea relatie.Bafta multa!

| TeoooStefan a răspuns:

Pfff complicata situatia dar incearca sa dai de el si sa vorbiti...Intr-o relatie discutia si iubirea rezolva totul! Succes :X

| robertdaniel95 a răspuns:

Incearca sa il gasesti sa sa-i explici ca tot ce ai zis a fost la nervi si ca el este baiatul p care il iubesti.
Mult noroc!