| adina_6125 a întrebat:

Buna TPU:*am o problema.acum 1 saptamana m-am despartit de prietenul meusadpe care il iubesc foarte mult.si eu sunt foarte buna prietena cu varul lui care e cu 4 zile mai mare ca el si cand sunt cu prietena mea cea mai buna la mine acasa il sunam si pe varul lui ca ii haios si ne distram cu el si cand vine incepe sa imi dea palme peste fund sa ma sarute de fiecare data are ocazia sa ma ia in brate sa imi puna mana pe sani si cand ma ia in brate ma impinge pe pat si el peste mine dar nu facem nimic. el stie ca eu inca il iubesc pe varul lui. oare ma place? de ce se poarta asa?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Gandeste-te cam ce ti-ar face daca nu ar fi prietena ta acolo... Daca fostul tau prieten ar face asa ceva cu verisoara ta(presupunand ca ai o verisoara cu 4 zile mai mare), tie ti-ar place? Varul lui posibil sa te placa, posibil sa incerce sa afle cat de serioasa esti.Nu da curs acestei relatii si gandeste inainte de toate.Incearca sa te imaginezi pe tine de mana cu varul lui si sa va intalniti cu fostul tau prieten...Crezi ca poti fi fericita? Eu nu prea cred.

| Zenithf a răspuns:

Nu ar trebui sa-l lasi sa se poarte asa cu tine, daca nu sunteti iubiti. Si ca sa ajungeti sa fiti iubiti, el trebuie sa clarifice mai intai situatia cu fostul tau prieten.

| IloveME a răspuns:

Mi s pare un badaran, nu s stie comporta cu o fata! poate tie iti place dar dupa parerea mea, ar trebui sa fie finutz cu tine.

| CristinaElena96 a răspuns:

Buna adina, imi pare bine ca vorbim din nou.Din punctul meu de vedere varul lui este un nesimtit, nu-i mai permite.Indeparteaza-l de el, nu merita sa iti consumi nervii pe el. Crede ca acum daca te-ai despartit de prietenul tau, vei sari repede in bratele lui.Scumpa mea, dupa cate mi-ai povestitcu prietenul tau, lasa-l asa nu te mai strofoca sa te impaci stii ca indiferenta doare cel mai tare.Pur si simplu incearca doar ''salut'' si ''la revedere'' ar fi de ajuns.Cu timpul va crede ca nu mai tii la el si va incerca sa te recucereasca.Dar toate astea depind de personalitatea lui.Scoala oricum este prioritatea lui si asa va ramane dar explica-i ca poti sa iubesti si sa inveti in acelasi timp.Cu ce te opreste iubirea sa inveti pentru scoala? Eu nu am avut niciodata problemea din cauza scolii cu dragostea.Eu cred ca el a dorit mai mult sa ia o pauza,sa fie mai liber probabil,poate cateodata il sufoci prea mult. Lasa-l si tu mai liber ok? Cat despre varul lui e un badaran, nu ii mai permite nimic din toate astea.Si in nici un caz sa nu te bagi cu varul lui, il vei rani foarte mult.Pai eu iti urez mult succes scumpobig hug si sa ai parte numai de bine si scuze ca ti'am raspuns asa tarziu abia mai inainte am citit mesajul tau.mai vorbim pe messbig hug daca mai intri :*:* bye bye>big grin

| Bababam a răspuns:

Poate te place doar ca aspect fizic, dar nimic mai mult. A fost destul de urat din partea ta sa ii faci asta. Oricum un lucru iti spun sigur: NU TE PLACE, a avut asemenea iesiri pentru simplu fapt ca a vazut ca ii permiti. Cand va avea o cearta cu varul lui, si o sa il ia peste picior, probabil ii va povesti.

| Evangeline a răspuns:

Scuză-mă, dar dacă îl iubeşti pe fostul, de ce îi permiţi vărului să se poarte aşa? Până una alta, e treaba ta. Nu stiu dacă te place, mulţi băieţi au ieşiri din-astea din cauza hormonilor care o iau la vale, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic că varul lui te iubeste, dar ar fi o umilinţă pentru fostul tau prieten să începi o relatie cu el