| Akhen a întrebat:

Buna, TPU! Am o problema, acum cativa ani, mai exact 4 ani, am fost operat de fimoza, dupa operatie, la sfatul medicului, am "exersat" decalotarea, doar ca nu puteam sa decalotez tot capul. Doctorul a zis ca este firesc sa nu pot din prima, spunandu-mi ca in timp va fi mai bine, doar ca si acum tot nu pot sa decalotez tot capul, mi se pare ca doar o data sau de doua ori am reusit. Nu ma doare, doar ca acel inel nu se largeste, ce as putea face? Sper sa nu fi gresit categoria.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te prezinti la o sectie/cabinet de Urologie pentru a fi din nou consultat de un alt medic urolog. Acesta este specialistul care pe baza consultatiei poate evalua starea reala a penisului tau si sa stabileasca in ce mod trebuie procedat pentru a-ti fi incizat, sectionat, sau chiar eliminat acel INEL FIBROS care exista in continuare in capatul extrem al preputiului. Multa sanatate!