| blackeyes90 a întrebat:

Am o problema. Am facut-o cu prietenul meu pentru prima oara(nu eram virgini), iar el si-a dat drumul foarte repede. Am mai incercat de cateva ori dar nu i s-a ridicat( scuzati-mi limbajul). E vina mea? Nu sunt destul de atragatoare pentru el? Mi-a spus ca am vaginul stramt din cauza asta sa fie? Dar eu cred ca nu a mai putut din cauza mea! Nu sunt destul de "buna".
Ajutati-ma! Eu sunt de vina?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Intotdeauna la inceputul unei noi relatii sexuale, necunoasterea particularitatilor celuilalt + alte temeri de ambele parti, determina ca el sa termine prea repede, iar ea abia sa simta ceva!

El nu a mai putut pentru ca era usor epuizat si stresat ca nu stia cum o sa reactionezi tu, si da! - daca esti foarte stramta vaginal, pentru ca nu a stiut sa te incalzeasca=excite suficient, incat atunci cand intra sa fi suficient de umeda ca frecarea sa fie mica (si alunecoasa!) caci altfel, este normal ca frecarea aproape "pe uscat" sa determine ejacularea rapida cat si iritatii si disconfort local, si psihic, prin neperceperea acelor senzatii super pe care le astepti indeosebi tu!, dar care, daca el va invata sa se poarte, vor veni si ele! Uita prostia aia ca nu esti destul de "buna" - aia se refera mai degraba la pitzipoance si alte specimene, nu la fete cuminti!
Alta data sa prelungiti preludiul (joaca dinainte!) pana simti ca ti-e vaginul ud bine - can 15-20 de minute cel putin! - si abia apoi sa intre, si NUMAI cu Prezervativ!, da?! si sa va spalati bine pe maini inainte, amandoi!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti tu de vina, este faptul ca va aflati la inceput. Este normal ca la inceputul unei relatii sexuale, cand nu va cunoasteti bine, contactele sexuale sa fie mai dificile. daca sunteti amandoi intelepti, daca va iubiti si renuntati la reprozuri si invinovatiri, veti trece peste acest moment cu bine.

| glamour a răspuns:

Tudorrrr : cum dupa cateva zile. Adica altii fac sex de nu stiu cate ori pe zi si tu ne spui ca abia dupa cateva zile va mai putea fi in erectie?laughing Nu e vina ta, sunteti la inceput, nu va cunoasteti. Erectia depinde de la baiat la baiat, depinde cat de excitat e, depinde de timpul care a trecut intre actul sexual precedent si urmatoarea incercare. Nu ai tu nicio vina, vorbiti deschis despre asta si se va rezolva totul. Comunicarea e cea mai importanta iar sexul nu face exceptie.

| yoanna11 a răspuns:

Pentru un baiat e bine cand e stramt vaginul happy cine stie ce stare o fi avut

| Impossibl3 a răspuns:

Pai daca ati facut-o a ejaculat si pourma ati incercat din nou.nu o sa se mai scoale repede deoare dupa fiecare contact sexual penisul este moalehappy

| Elle_8288 a răspuns:

Nu...Eu una nu cred ca tu nu esti destul de,, buna,, odata ce atin incercat, orice baiat oricat de greu s-ar excitabig grin...tot ar da vreun,, semn,, nu stiu mai incercati. Nu te simti tu proast. Nu ai de ce.happy. Bafta:*

| Livi_9199 a răspuns:

Nu e din cauza ta. Probabil nu a facut-o de mult timp, de aia a ejaculat foarte repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Ai putea cauta oriunde pe net despre orgasmul barbatilor si ai gasi o chestie de genul asta:
Dupa orgasm (dupa ce si-au dat drumul) penisul barbatului sa va lasa jos si abia dupa cateva zile (conteaza organismul) penisul va putea sa intre in erectie (sa i se ridice) din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti tu de vina el are o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta macar o ora dupa primul nr si ai sa vezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu esti tu de vina:* ...si mie mi s-a intamplat odata.mai la inceput asta. dar. vezi thu? ei fac lucru asta (isi dau drumu) pentru ca sunt prea excitatibig grin.