| TresJolie a întrebat:

Am o problema. Am un iubit pe care il iubesc enorm.problema sta in felul urmator: prietenul lui cel mai bun ii spune iubitului ca am facut sex cu fostul meu sau alte chestii,care nu sunt adevarate. iar astazi i-a mai spus cineva asta ca am facut-o. prietenul meu nu i-a crezut,insa imi este teama ca o data si o data poate le va da atentie si ma va parasi, pentru niste minciuni! Va rog sa nu radeti sau sa luati problema la misto sad..Multumesc si funda.

Răspuns Câştigător
| Maaryyneelaa a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si daca te iubeste si el la fel de mult,va avea in continuare incredere in tine,si sa ii explici ca cei care sunt invidiosi vor doar sa va desparta si spun lucruri total false, pentru ca daca au inceput asa vor continua sa isi bage coada in continuare, eventual chiar sa-i spui prietenului lui sa nu se mai bage intre voi, sa distruga o iubire frumoasa, cu un motiv de-a dreptul penibil ca pana la urma urmei orice s-ar fi intamplat nu a fost el langa fusta ta sa vada ce s-a intamplat, asa ca neavand dovezi sa taca din gura.In general se intampla cazuri asemanatoare, poate ca prietenul lui te place si vrea sa va faca sa va certati, orice e posibil, oricum o sa mai incerce sa-si bage coada, dar nu le dati satisfactie si vor inceta! Mult noroc!

5 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Lasa bre, k trece, nu mai fi tu suparata, o sa avem noi casa noastra! dai in *** de vecini >big grin

| mona a răspuns:

Se pare ca iubitul tau are incredere,te crede pe tine si nu pe,, mincinosii,, lui prieteni, nu o sa fie nici prima si nici ultima data cand o sa iti auzi asemenea vorbe, chestia e sa nu le pui la suflet, la o adica tu stii care e adevarul

| MrAlex a răspuns:

Daca are incredere in tine nu pune "botul" dar daca tu stii sa il tii langa tine totul va fi binewinking

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai discuta cu el si dovedeste-i ca chiar il iubesti. spune-i ca daca te iubeste, nu va asculta de lume ca e rea, na, vor sa va desparta oh go on vezi daca are legatura si prietenul lui cel my bun, poate te place si va face tot posibilul sa va desparta. ai mare grija :* pupic

| pur3style a răspuns:

O relatie dupa parerea mea se bazeaza pe Intelegere, incredere, si iubire ok? U trebuie sa vb cu el cand sunteti voi intre 4 ochi si sa ii explici ca el e totul pentru u,ca il iubesti enorm si ca relatia voastra se bazeaza pe incredere si ca nu ar trebuie sa ii pese de ce spun ceilalti si sa ii explici si u cum stau lucrurile,iar daca poti sa iei legatura cu prietenii lui care te deranjeaza, vb cu ei si spune-le sa stea in banca lor si sa nu se mai bage in relatiile altora, oricum daca te iubeste o sa inteleaga si o sa aiba incredere in u, iar daca se va desparti de u, viata nu se termina la el, si in orice moment poti cunoaste pe altcineva care te poate iubii mai mult sau mai putin...nuj cat de inteles m-am facut, dar daca mai ai intrebari, sunt tot aici puphappy