| Irina777 a întrebat:

Stiu ca e cam plictisitoare si lunga povestea asta dar am sa incerc sa o descriu succind. Am avut o relatie cu un baiat, destul de scurta, doar 2 luni, cu toate ca el tot imi facea curte de ceva ani, apoi ne-am despartit pentru ca nu stiu, m-am plictisit de el. El si-a gasit allte prietene de atunci, ca in fine sa-si gaseasca o prietena cu care se intalneau de deja 2 ani, imi tot scria si ma suna din cand in cand sa-mi zica ca nu e ok, ca se simte prosta fara mine, ca sta cu ea si se gandeste la mine, ca nu mai poate sa se culce cu ea, s-o sarute ca ii apar eu in ochi, etc. Au trecut deja 4 ani si el tot imi scrie si imi suna. Intre timp mi-am gasit si eu iubit cu care sunt de 2 ani, e prima mea aventura mai serioasa, si m-am obisnuit cu el, ma simt comfortabil, insa are multe aspecte care nu imi plac la el, si iarasi....ma plictisesc cu el, este primul meu iubit in toate....primul de care stiu parintii, si stiu ft bine, deci nu ma intrebati de unde, stiu ca ma iubeste enorm de mult, de altfel ca si fostul. In ajun m-am intilnit seara in parc cu fostul, am mai vorbit, imi povestea cum e chin viata lui, si am observat ca s-a schimbat destul de mult, e mai matur si in genere e alta persoana, m-a petrecut acasa si asa s-a intimplat ca ni-am sarutat. De atunci tot vorbim pe net, el s-a despartit de iubita lui, desi eu i-am spus ca nu poate sa fie nimic intre noi. Deci in fine, problema suna in felul urmator: ei ambii ma iubesc foarte mult, si eu nu stiu ce sa fac, pe cine sa aleg, ei se completeaza unul pe altul, ce n-are unul, are altu, deci e destul de delicat si complicat. Eu nu stiu in genere daca ii iubesc si in genere nu stiu daca am iubit vri-o data, deci dati-mi un sfat cum sa procedez cu ei, caci ei stiu unul de altul si sufera mult. Va multumesc pentru atentie

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Eu am inteles ce inseamna iubirea dupa ce am fost amic cu mai multe fete pe care le iubeam si nu stiam insa. umblam dupa altele de care eram atras doar sexual. cand am realizat de fapt pe cine iubeam a fost prea tarziu. erau maritate. intr-adevar in timp ne maturizam. nu sunt adeptul sfaturilor ortodoxe neaparat. sincer, inainte sa alegi fii cu amandoi pana se clarifica pe care il vrei cel mai mult. nu ai fi nici prima si nici ultima care are doi iubiti. o cunoscuta avea trei iubiti inainte sa gaseasca unul care sa o implineasca cu adevarat. nu poti stii pe care il iubesti pana nu e devine evident, de la sine. e delicat, e compllicat, e fericirea ta la mijloc. cantareste, verifica si asteapta pana se limpezesc apele. cine stie, te alegi cu unul care va stii sa le impace pe toate. s-ar putea sa nu iti placa raspunsul meu dar sa fie cel mai bun.

1 răspuns:
| nemaipomenita a răspuns:

Aleegerea e de partea ta! il poti alegi pe unul sau pe celalant...sau chiar pe nimeni.te sfatuiesc sa stai intr-o seara linistita cu muzica sau ce gusturi ai tu si sa te gindesti ce vrei tu in primul rind)) iti doresc succes:*