| ZoeyNina a întrebat:

Am o problema cam delicata. Am 15 ani si am un iubit de o luna.Toata povestea a inceput ca el ma place de cand eu aveam 12 ani.Noi am avut niste relatii doar ca eu eram prea copila el la fel si nu au tinut. Acuma sunt din nou cu el. Problema e ca eu sunt cu el pentru ca are un comportament aparte. Doar ca el nu este hotarat ce vrea, mai am eu o cunostinta adica o fata care vrea sa fie cu el si il place si ea il tot debalanseaza.El e si debalansat dupa zodie ca e zodia pesti si eu sunt rac. Si problema e ca eu vorbesc cu el 5 minute la scoala si 10 minute pe messanger. Nu pot intelege ce e cu el in primele relatii era foarte apropiat si distractiv acum e foarte rece si distant. Adica nu mai e persoana pe care am iubit`o. Problema e ca el nu ma atras din fizic ci din personalitate. Acuma surprirze, surprize! Acum cateva zile un fost prieten cu care am avut o relatie de un an jumate mi-a zis ca ma palce si ca ar vrea sa fie cu mine, baiat stilat, frumos, aranjat, cu par lung, amuzant! O Dulceata de baiat! Si acum a`si vrea sa fiu cu baiatul asta care mi-a aspus ca ma place, doar ca inima mea aparine primului baiat cu acare sunt intr-o relatie. Doar ca de la baiatul cu care sunt intre`o relatie ma asteptam la mai mult
sad

Acuma voi pe cine ati alege pe un baiat ce il iubiti pentru ce e, dar te asteptai de la mai mult de la el sau un baiat care iti da atentie, e frumos si iti ofera multe?
Va rog raspunsuri ca nu sunt deloc sigura ce sa fac.straight face

3 răspunsuri:
| AnaaML a răspuns:

Pai depinde, ideea e ca daca primul baiat, cel cu care esti acum nu iti da deloc atentie, si este rece si distant degeaba il iubesti, pentru ca, eu cred ca realizezi si tu ca nu poti avea o relatie cu el. Cu celalalt baiat daca stii ca tii la el, si se poarta si frumos. eu zic sa te impaci.

Mai ales, daca primul baiat care te place pe tine de la 12 ani are indoieli, si se da si la prietena ta sau are indoieli in relatiee, nu cred ca trebuie sa mai continui relatia cu el.

| OodanteoO a răspuns:

Off, in ce situatii va puneti in loc sa invatati va arde de dragoste, in fine deci in primul rand poti avea si 50 de ani cu baiatul care esti acum cu el daca nu te simti fericita nu are nici unrost iti faci rau, un lucru e sigur nu incerca sa ii ai pe amandoi nuo sa mai ai nici unu, apoi baiatul care ti-a spus ca te place daca te face fericita ar trebui sa ramai cu el.Si cel mai important lucru care trebuie sa faci este:,, sa iti urmezi inima'' daca aceasta zice ca e mai bine cu baiatul al doilea asa sa faci, daca nu te-am ajutat imi pare rausad

| OodanteoO a răspuns:

Off, in ce situatii va puneti in loc sa invatati va arde de dragoste, in fine deci in primul rand poti avea si 50 de ani cu baiatul care esti acum cu el daca nu te simti fericita nu are nici un rost iti faci rau, un lucru e sigur nu incerca sa ii ai pe amandoi nu o sa mai ai nici unu, apoi baiatul care ti-a spus ca te place daca te face fericita ar trebui sa ramai cu el.Si cel mai important lucru care trebuie sa faci este:,, sa iti urmezi inima'' daca aceasta zice ca e mai bine cu baiatul al doilea asa sa faci, daca nu te-am ajutat imi pare rausad