| MihaiDan97 a întrebat:

Buna,TPU! Am o problema care mi-a venit foarte tare in cap la petrecerea de la revelion pe la 3:30 inainte sa ma ia somnul,dupa ce am dormit si m-am trezit imi tot vedea ideii in cap pana m-a luat somnul din nou langa o fata si am luat-o in brate si am uitat de tot.Dar,nu inteleg un lucru de ce cand vad o fata imediat,sau dureaza mai mult,ma gandesc ca poate sa ma dau la ea sau sa fiu impreuna cu ea,dar nu inteleg de ce vreau asa,poate ca sunt baiat si asta imi doresc mereu sa-mi gasesc o iubita,daca fata are prieten,incerc sa ma apropii de ea ca si prieten pentru a rade chestii,daca e single fac cam accelasi lucru dar putin mai tare incat sa ma placa. Poate imi spuneti De ce fac asa? Si se pare ca am descoperit o latura geloasa a mea,la inceputul petrecerii eu am dansat cel mai mult si cu fete si cu baietii,dat am dansat cu o fata cel mai mult dintre toti, bine are iubit si nu vreaunimic de la ea, dar se pare ca mai tarziu dupa 2 mi sa luat cheful de dans,dar fiti atenti nu stiu de ce am devenit gelos cand ii vedeam pe baietii care radeau cu alte fete si acestea se jucau cu ei,si pe mine ma lasau in pace orce as face,da poate ii cunossc pe acceia de mai mult timp si eu n-am de ce ma supar,dar cred ca totul sa datorat plictiselei si oboselei,dar v-am spus cand am adormit langa fata care am tinuto in brate am uitat de tot si a inceput sa imi placa de ea,am dansat cu ea primul adica cu fata cu care am adormit, dar s-a plictisit seara si nu puteai sa o convingi sa danseze.Dar acum va intreb de ce sunt atat de gelos uneori, de obicei nu prea imi sta in fire.

4 răspunsuri:
| adinaciosescu a răspuns:

Subconstientul tau lucreaza.Probabil ca iti doresti si tu o relatie stabila dar ti-e frica de ea.Ai curaj si incearca... daca nu ramai sa visezi...

| Nelamuritul a răspuns:

Esti gelos pentru ca vrei si tu o prietena.

| XYZsnick a răspuns:

Te-ai inbatat...asta ee.

| PisicutzaCuTupeu a răspuns:

Probabil ca simti o atractie pentru acea fata si te simti legat de ea. Nu stiu. thinking
Incearca sa nu mai fii gelos ca n-ai de ce.
Nu pot sta in fiecare clipa alaturi de tine, asta e logic. Doar fiindca s-au retras pentru ceva timp nu e un motiv de gelozie. Combate cumva gelozia asta. big grin