| Pandarzv a întrebat:

Salut
Dau funda la cel mai bun sfat!
Vara asta a venit o prietena din Bucuresti impreuna cu un grup (5-6 pers.). O cunosc pe aceasta fata de vreo 2 ani cam asa. Un tovaras de-al meu a vrut sa fie cu ea, eu l'am ajutat punand vorbe bune pentru el acestei fete si am zis ca mie imi "place" oh go on de alta fata ca sa nu arat ca si mie imi place de ea ca sa nu se supere tovarasul meu ca ii fur prietena. Am tot vorbit cu ea si la un moment dat a zis hai sa discutam in alta parte. Am fost intr'un loc mai retras cu ea si m'a intrebat cat tin la fata aia... i'am zis : hm... asa si asa.
Ea mi-a zis daca ma las furat... i-am zis, "nu stiu, nu cred", ea a zis ca vrea sa ma fure, am zis "ce?!" si a zis ca ii place de mine ( lucru ce nu m-a deranjat pentru ca si mie imi placea foarte mult de ea), dar nu vroiam sa se supere tovarasul meu pe mine din cauza asta. I'am zis fetei ca nu stiu ce sa fac... ca si lu Marius ( tovarasul meu ) ii place de ea, a zis ca o sa vorbeasca si cu el sa lamureasca ce si cum, am vb si eu cu el, a inteles si era totul ok, si dupa aia au aparut toti din grup si nu am putut face mare lucru.
Cand am ajuns acasa amandoi am vorbit pe mess si ne ziceam tot felul de vorbe.
A doua zi ne intalnim a zis sa mergem sa vorbim, iarasi am fost intr'un loc retras si am vorbit diverse lucruri, si o mangaiam pe spate si la un moment dat se intoarce spre mine si a zis " sti cum e sa pui o fata pe jar?", i-am pus mana usor pe gat si am sarutat'o si i'am zis "acum stiu" si am tinuto toata noaptea in saruturi si in imbratisari, i'am zis ca o iubesc foarte mult si ca tin la ea enorm, ea a zis "woow" si ca si ea tine la mine extraordinar de mult. Am fost cu ea la rasarit pe plaja ne'am tinut in brate si am privit soarele.
Am duso acasa am dormit amandoi si dupa aia seara iarasi am iesit, am stat tot grupu la masa la un bar ( White Horse este numele localului din costinesti P.S. eu stau in costinesti ) si la un moment dat am ramas decat eu cu ea ( am uitat sa mentionez eu am 15 ani ea are 14 ). Pe langa noi a aparut unu de 19 ani care era un prieten dea lu fratele fetei care are 18 ani si cu o prietena dea lu cel de 19 ani. Fratele fetei m-a rugat daca pot sa o aduc eu acasa ca el trebuie sa plece, i'am zis "ok".
Era vreo ora 3-4 dimineata si imi era putin somn asa ca stateam pe banca si nu dansam, prietena mea dansa cu cel de 19 ani si nu imi placea felul in care se atingeau... Un tovaras de-al meu s-a uitat si m-a intrebat de ce danseaza prietena mea cu el si i'am zis ca se distreaza si ea ( i'am lasat libertate, poate cam multa, cred ca asta a fost una din greselile mele ). Tovarasul meu a plecat si pana la urma a zis prietena mea ca vrea sa plece, am dus-o acasa si dupa aia m-am dus si eu.
Urmatoarea zi cand am ajuns la White Horse tot grupul era la masa si am stat cu ei, la un moment dat prietena mea iar a inceput sa danseze cu cel de 19 ani, lucru asta m-a durut... asa ca m-am dus intr'un loc mai retras si am inceput sa ma gandesc ce sa fac, tovarasul de aseara m-a vazut si m-a intrebat ce am, i-am zis ca am o problema si sa ma lase, el l-a sunat pe varumiu si i'a zis sa vina repede ca am o problema. Varumiu a venit cu un tovaras dea lui cu cutitele la ei si au zis " pe cine omoram?" eu cum eram nervos i'am zis sa astepte ca il aduc la locul unde eram. M'am dus la ei la masa, l'am luat deoparte si l'am intrebat ce are degand cu fata asta, el a zis ca are 19 ani si are prietena si ca nu se uita dupa ea, i-am zis ca ma deranjeaza foarte tare ce facea el cu ea, si in spatele meu a venit tovarasu lu varumiu si mi-a zis "fami semn ca bag cutitu in el". Am pus mana pe ala de 19 ani si a inceput sa tremure, i'am zis sa stea calm ( nu sunt o persoana rea, sunt foarte prietenos si sociabil asa ca i'am zis lu tovarasu cu cutitu sa plece ca rezolv eu. Prietena mea a vazut tot ce s-a intamplat si s'au ridicat de la masa 2 ( fratele lu prietena mea si un tovaras dea lui ) si m'au luat de o parte si am vorbit si cu ei, dupa aia a venit prietena mea si am vb cu ea si m-a intrebat daca sunt "ok", i-am zis ca nu, ea a zis ca ma cunoscut altfel si ca nu ii place de mine asa, am zis ca nu am ce sa fac, un tovaras m-a vazut suparat, l-a sunat pe varumiu ca am probleme si a venit sa ma ajute pentru ca e varumiu, si ca eu nu umblu cu persoane de genu, si cat timp m-a vazut ea pe mine nu am stat cu persoane din astea, a zis ca sunt periculos. Si ca nu crede ce i'am zis ca o iubesc si ca tin la ea foarte mult, a zis ca i'am stricat seara si ca s-a rupt totul...( deci cel de 19 ani a stricat totul intre mine si easad )in fine, l'am lasat in pace.
Dupa ce mi-a spus toate astea, eu fiind mai sentimental, mi'au dat lacrimile si cand a vazut asta si'a pus mana pe umarul meu, si a plecat....Am inceput sa plang, m-am dus undeva singur si m-a vazut unu din baietii din grup, i'am explicat ce s-a intamplat, ma inteles ( el ma cunostea de ceva vreme dar nu prea tineam eu legatura cu el ), a zis ca la ce fel de persoana sunt eu, nici nu trebuia sa ma uit la fata aia. I'am zis ca o iubesc foarte mult si as face foarte multe pentru ea. tovarasi mei au aflat povestea, si toti m'au consolat, dar datorita acestei fete imi este frica sa mai iubesc pentru ca se poate intampla oricand la fel, si imi este "groaza" de ziua cand se va termina vara, se va inchide White Horse si o sa reincep monotonia aia.As dori sa o iau de la inceput din nou.
Aceasta este povestea mea, multumesc pentru cei care au citit'o si sper ca ma puteti ajuta cu sfaturi sa scap de prostia in care m-am bagat!

Răspuns Câştigător
| Lokos a răspuns:

Gestul care l-ai facut cu "bag cutitu' in el", "date ca'l omor" n-a fost tocmai unul normal.Este si logic ca fata sa nu se mai simta in siguranta cu tine atata timp cat a vazut cu cine umbli happy.Ea s-a gandit "Bai, daca ne certam si se enerveaza foarte tare, ce face? il cheama pe varasu' sa ma omoare?". Vina nu a fost a ta pentru ca tu normal cand te-ai vazut in atatia baieti si toti erau "Uraa, batem pe cineva in seara asta" n-ai mai realizat ce faci si ti s-au urcat nervii la cap plus ca oricum trebuia sa faci ceva in privinta asta ca altfel erai luat de fraier de varatu' si de prietenii lui.Vina a fost a prietenului tau, cel care a l-a sunat pe varatu' pentru ca daca nu era el, nu era nici varatu' si nu te mai desparteai de fata dintr-o prostie.

Parerea mea este ca ar trebui sa iti ceri scuze in fata fetei si sa ii promiti ca nu vei mai face asta si ca a fost o greseala enorma ce ai facut cu 1 seara inainte, eventual si un sarut tandru.

O zi buna!

| Pandarzv explică (pentru Lokos):

Multumesc mult pentru raspuns, scuze ca nu am dat funda mai repede dar nu am avut timp, eu in momentul asta sunt in Bucuresti, am incercat sa vorbesc cu ea, am reusit, eu i'am spus exact ce simteam si mi-am cerut sincer scuze pentru tot ce s-a intamplat, dar ea si'a bagat pl in tot... bine zis toate's la fel oh go on

4 răspunsuri:
| Pandarzv explică:

Am uitat sa spun ca ma gandesc intruna la ea, chiar daca ma ranit asa de tare inca o iubesc...
De cate ori ascult Adam Bryan - summer of 69' imi aminteste de clipe placute si neplacute printre care se afla si ea, melodia aia este melodia care rula cand eu am calcat prima data la White Horse... sad

Răspuns utilizator avertizat
| iHate a răspuns:

Vorbeste cu ea, mai toti au gresit aici. Tu ca te-ai luat de cel de 19 ani. Poate el vroia doar sa se imprieteneasca cu ea. Bine si prietena ta a gresit ca a inceput sa danseze cu ala daca a dansat cum ai zis tu. Daca ea tot nu mai vrea sa fie cu tine, face putin fite k nimeni nu e inger oricine se mai scapa... straight face
Iesi cu prietenii, nu te mai gandi la ea etc.