| NoOneInThisWorld a întrebat:

Buna TPU.

Am o problema.

De ceva timp, imi place pana peste cap de un baiat cu un an mai mare ca mine (de mentionat ca nu-s o copila de 13-14 ani, vorbesc serios, sunt la liceu). Aproape mereu sunt cu gandul la el (da stiu, suna aiurea), insa chiar am nevoie de un sfat.
Ne vedem aproape zilnic la scoala. De asemenea, trebuie sa recunosc ca nu exclud faptul ca si el se uita la mine cand ma vede, si eu la el. Nu ne cunoastem. Adica nici nu vorbim, rareori ne salutam si asta-i tot, dar contacte vizuale avem din plin.
Aveti vreun sfat cu ce as putea face ca sa-i atrag mai mult atentia?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fetito, esti disperata rau cu asa comportament orice baiat ar fugi de tine, revino-ti, daca ii pareai interesanta venea la tine si vorbea cu tine, logic nu? Daca nu vorbiti e clar, NU il interesezi, LASA-L IN PACE

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nici vorba sa te dai in spectacol impiedicandu-te peste el sau alta lozinca din raspunsurile de mai sus, e teatru ieftin, baietilor nu le place penibilul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Cred ca cel m ai bine este sa vorbesti cu el, sigur si el este timid ca si tine, dar cineva trebuie sa spargă gheața, ideea cu accidentul nu mi se pare o idee bună, ca nu stii cum va reactiona el, ce vârsta ai tu? Dar el? mersi.

| PinkkRosee a răspuns:

Intr-o zi, accidental, izbeste-te in el pe holuri, la liceu laughing eu sunt in clasa a 10-a, am facut la fel :3 baiatul respectiv si-a cerut scuze,iar mai apoi, cand ne vedeam intamplator, ma mai intreba el ce fac, si de aici am inceput sa vorbim mai mult laughing acum suntem prieteni buni, astept o continuare :3 gandeste-te ca in viață totul e trecator, nu ai ABSOLUT NIMIC de pierdut daca te bagi tu in seama cu el.Bafta :*

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca reusesti sa-ti invingi teama ai putea cu putina indrazneala, tupeu sa intri cu el in vorba prin cateva cuvinte simple, banale. Ar fi mai mult decat suficient pentru a-i da de inteles ca persoana sa nu-ti este indiferenta. Succes.

| OldSoul a răspuns:

Ii arati degetul mijlociu, daca cu asta nu-i atragi atentia eu ma las de TPU...

| SebylVane1890 a răspuns:

Si mie care mi-a placut doar peste picioare...Peste cap cum e?
Si sa stii ca stiu persoane de 14 ani la liceu.Prin faptul ca nu ai spus exact cati ani ani, desi tot deschisesei subiectul, mi-ai usurat ghicitoarea.Si eu am cam tot varsta ta, poate putin mai mare, dar niciodata nu mi-a placut de cineva peste cap.Sunt extrem de curiosa daca e mai palpitant asa.Mult noroc cu facutul de rasbig grin