| Marbella188 a întrebat:

am o problema!
Eu am avut in ultimele 6 luni un ciclu destul de regulat (29-30-31 zile) si stiam ziua ovulatiei si atunci cand sunt sau nu fertila.
Luna trecuta, in iunie am avut o intarziere de 5 zile, trebuia sa-mi vina in data de 19 si mi-a venit abia in 22, la 33 de zile. Vreau sa intreb..acum cand va fi ziua ovulatiei si zilele in care voi fi si nu fertila? Eu incerc sa nu ma *** in acele zile..De aia intreb. Multumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

De la 29 de zile, la 33 de zile, nu se mai poate vorbi d eun ciclu regulat. Deja este o diferenta de 5 zile si nu se poate calcula cu precizie ovulatia sau perioada fertila, caz in care, recomand folosirea prezervativului, la absolut toate partidele sexuale!