| cosminik a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, mi-a intarziat ciclu si mi-a venit la sfarsitul lunii in ultimele 2 zile desi trebuia sa vina pe 18 Mai dar a venit in ultimele 2 zile ale lunii si a trecut pe luna aceasta iunie.Acum intrebarea este mai imi vine menstruatia in luna asta iunie? vreau un raspuns va rog! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Quanah a răspuns:

In primul rand, sigur nu ai de foarte mult timp menstruatia. Mi s-a intamplat si mie. Nu te ingrijora, o sa-ti vina menstruatia si luna aceasta, ori cu intarziere ori mai devreme. Dar, fii calma. Pana se regleaza, ca sa vina la aceeasi data in fiecare luna, mai dureaza cativa anisori. happy Funda?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatia nu urmeaza lunile calendarului. Ea vine la intervale regulate cuprinse intre 24 si 35 de zile.

| Licuriiciu a răspuns:

Nu cred ca iti mai vine luna asta, nu e obligatoriu sa vina in fiecare luna.Menstruatia vine la un anumit timp de zile cum ar fi de exemplu 28.Cred ca tu ai c.m. neregulat acesta de obicei va fi regulat cam la 4-6 ani de cand ti-a venit prima data, de obicei in perioada asta nu chiar un motiv mare de ingrijorare numai daca iti intarzie cateva zile, daca intarzie mai mult consulta neaparat un medic.Si cel mai bine ar fi sa o intrebi lucrurile acestea pe mama ta, nu sa afli de pe net, ea stie cel mai bine.

| cosminik explică (pentru Licuriiciu):

Ok mersi mult pentru raspuns...am intrebato si mi-a spus ca o sa imi vina dar tot asa la sfarsitul lunii.

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Eu cred ca iti va veni si luna asta dar la sfarsit!