| Dariiiii a întrebat:

Am o problema, eu placeam un baiat de ceva timp si el a aflat, astfel ne-am cunoscut si am inceput sa ne intalnim cu amicii. dupa scurt timp m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar eu am acceptat, chiar daca nu ne cunosteam cam deloc. Eu il consideram un baiat altfel, un baiat timid, cu bun-simt si dragut. dar se pare ca nu e bine sa judec pana nu cunosc o persoana. Am aflat de la un amic de-al lui ca el vrea sa se desparta de mine asa ca am zis sa nu il mai las sa isi bata joc de mine, astfel m-am despartit de el iar el s-a bucurat.oh go on Am fost foarte dezamagita dar cand credeam ca am trecut peste, am realizat ca de fapt inca il plac si ca actiunile lui "neadecvate" cu alte fete ma deranjau. Am hotarat ca cel mai bine pentru mine ar fi sa fim amici, astfel incat sa pot sta pe langa el si sa pot fi fericita, insa el nu pare a vrea asta, ma cam ignora si ma respinge. Incerc sa il bag in seama ca sa vada ca vreau sa fim macar amici, dar el abia imi raspunde.sigh In ultimul timp am incercat sa il evit, nu am mai mers la el la clasa, nu i-am mai dat mesaje de mult. dar eu tot il plac si mi-e greu sa renunt la el si sa nu vorbesc cu el, imi e dor de el in timpul weekendurile si ma gandesc ca daca am comunica ar fi mult mai usor.puppy dog eyes
mai ales ca urmeaza vacanta de iarna. As vrea niste sfaturi. Ce pot face? Ce ar fi mai bine sa fac? Ce credeti ca il indeamna sa se poarte asa, in afara faptului ca e cam. bou, cred? Dau funda.puppy dog eyes

25 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cum oare se numeste fata care s-a indragostit de un bou?

| Iupeburg a răspuns (pentru neutrino):

Orbita de dragostetongue

| Dariiiii explică (pentru neutrino):

Ehh. E bou doar la comportament, nu e un animal cu coarne.laughing Deci nu fi rau, nu il cunosteam cand am inceput sa il plac.; 3

| Iupeburg a răspuns (pentru Dariiiii):

...pff Why we fallen in love so izy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si te mai miri cand vezi pe TPU 1000 de posturi : a pai baietii is niste porci infumurati bla bla bla etc pana la cer si inapoi, pai cum naiba sa nu fie vina VOASTRA? deci cu gura ta zici ca e un mitocan si tu nu sti ce sa faci sa te dai bine pe langa el? pai bine casi bate joc de tine(cu parerea de rau zic asta crede-ma) ca tu tii la el si pe el il doar in 14. Frumos... maturizeazate

| Dariiiii explică (pentru anonim_4396):

Recunosc ca e si vina mea ca nu am asteptat sa il cunosc, dar pur si simplu cand l-am vazut, era dragut, asa ca l-am placut. Oricum nu are glume proaste si nu face mistouri ca ceilalti. Doar ca sunt tarfe prin jur care sar pe el uneori, iar el nu le da la o parte.straight face Si da. nu ii pasa, asa cred eu, dar nu pot sa nu il plac, nu inca. Pana nu gasesc pa altul, nu am cum sa trec pestethinking As vrea sa ma maturizez, dar se pare ca atunci cand vine vorba de baieti, tot imatura sunt.puppy dog eyes Multumesc oricum.:3

| adriang95 a răspuns:

Forget about it! Cand un baiat are de ales intre 2, o alege pe cea de-a doua pentru ca daca nu exista aceea nu mai exista nici alegerea. Asa ca pur si simplu ti-a dat eject fapt pentru care trebuie sa uiti de el pur si simplu! E greu, dar nu ai alta solutie

| SverinMihaela2012 a răspuns:

Draga tu stii istoria mea am scris-o si eu aici, la mine tot a fost asa iar acum el singur imi da semnale la inceput se comporta urit cu mine si me durea mult am plins mult dar am trecut pestea asta.Iesi cu prietenii la o plimbare, amuza-te, glumeste si incearca sa nu te gindesti atita la el eu asa am facut.Schimba-te spre bine, scmbati caracterul stilul si altele.Iar apoi vei vedea ca singur se va trage la tine.Succes)))

| Dariiiii explică (pentru SverinMihaela2012):

Asa voi face, o sa incerc sa nu ma mai gandesc la el si sa ma concentrez pe prieteni:3. Multumesc pentru sfat.:*

| Livyutzu a răspuns:

Fa-l gelos, daca te ignora, sau fa-ti o schimbare de look care sa-l atraga ma intelegi (pe scurt mai sexy decat in prezent) Baieti adora asta, si atentie la personalitate si atitudine. Ignora-l si tu!

| Dariiiii explică (pentru Livyutzu):

Sincer nu am cum sa ma imbrac sexy cand e atat de frig afaralaughing. As fi facut-o. Si as vrea sa il fac gelos, dar nu am gasit alt baiat macar la fel de dragut cu care ar merge sa il fac gelos.sigh Nu pot sa il ignor, e prea dragut.laughing Si mi se face dor de el, vreau sa vorbesc cu el dar nici sa il bag eu mereu in seama. Daca nu incep eu discutia, nu vorbim.:\

| Livyutzu a răspuns:

Mda.dar poti sa te imbraci si iarna sexy sunt foarte multe articole de iarna sexy, si incerca sa-l ignori ca daca tu tot te bagi inseama, il enervezi si te va considera o pisaloaga, Si cu baiatul ala fa rost mai repede de el!

| Dariiiii explică (pentru Livyutzu):

Da, ar trebui sa il ignor, chiar incerc asta, imi iese, dar asta nu ma face sa ma simt bine. din potriva, mai rau ma gandesc la el si as vrea sa mai existe sanse pentru noi. Chiar daca nu merita, eu nu vreau sa ma obisnuiesc cu ideea astahee hee.

| Iupeburg a răspuns:

laughing)baietii astia.Si mie mi a facut la fel unul. Ii placea de mine pana a aflat ca si eu il plac. Dupa care a inceput sa si bata joc de mine.Eu zic sa l lasi naibii si sa ti cauti o alta bunaciune pentru ca o sa i faci in ciuda si o sa vezi ca el o sa te caute nu invers! daca nu merge inseamna ca el chiar e un cretin

| Dariiiii explică (pentru Iupeburg):

Pai de unde bunaciune?laughing daca as cunoaste una, crede-ma ca imediat as uita de el.laughing Oricum o sa tin cont de sfat. :*

| Iupeburg a răspuns:

...La mine s a comportat foarte urat cu mine nu mai puteam mai ales ca toata scoala aflase.Un singur BAIAT m a ajutat.De atunci m am uitat in urma mea si mi am dat seama la ce prost m am uitat si ca de la cei mai neasteptati oameni primesti cele mai placute vesti.Confirm ca iubirea e oarba. Poate inca nu ti dai seama.Eu am stat o saptamana si stateam si ma gandeam ca mai e o sansa...iar acum dupa o luna cand il vad il injur(mai ales pentru ca a zis ca sunt prea mica pentru el si acum umbla dupa una mai mica decat mine cu 2 anilaughing)Ciudata viata, nu?

| Dariiiii explică (pentru Iupeburg):

Mdea. Eu nu zic ca il iubesc pe acel nenelaughing Ar fi grav daca l-as iubi, doar il plac, dar se pare ca e grav si asa.thinking

| Iupeburg a răspuns (pentru Dariiiii):

...Fa pe dura daca nu vrei asa.Il iei la o parte si il intrebi dur si direct:Ma placi sau ce ****faci?laughing)Pot sa imi continui drumul fara tine.Pentru ca observ ca in loc sa ma placi iti bati joc de mine!

| Dariiiii explică (pentru Iupeburg):

Daar eu nu sunt duraapuppy dog eyes3 laughing Sunt un mieluseel care injura uneoriblushing Nu pot sa ii zic, ca pot sa merg mai departe fara el, pentru ca pot, dar nu vreaulaughing Oricum el nu cred ca ma place si nu as avea tupeu si m-as face de ras. pff. greu.

| Iupeburg a răspuns (pentru Dariiiii):

...atunci cum ti am zis gaseste ti alta bunaciunew sau si mai bine fii alaturi de prietenele tale.pe mine ma fac sa zambec la ce nnebunii fac. Sper ca te am ajutat(da i naibii be baieti.Gasim altii)laughing)

| taniussa97 a răspuns:

Incearca sa nu-i mai dai asa multa importanta, incearca sa il ignori si comunica mult mai mult cu alti baietii in prezenta lui sa vezi daca e gelos. daca tot vine iarna joacate cu zapada in fata lui cu alti baieti si fal sa regrete ca s-a despartit de tine ...bafta

| Dariiiii explică (pentru taniussa97):

Am incercat sa nu ii mai dau mesaje, sa nu il mai bag in seama. Dar astfel nu rezolv nimic, tot il plac. Nu pot sa comun cu baietii prin preajma lui, pentru ca sunt timida de fel si nu ma pot baga in seama cu toti baietii pe care ii vad. Il cunosc pe un baiat de la el din clasa cu care vorbesc uneori, dar nu e mai dragut decat el ca sa fie gelos si oricum intre mine si acel prieten nu va fi niciodata nimic si el cred ca stie asta.

| petronelaaa a răspuns:

Daca crezi ca el chiar merita incerca sa vorbesti cu el si sa ii spui ce simti :*succes>big grin

| Dariiiii explică (pentru petronelaaa):

Pai problema e ca nu cred ca merita si nu pot. Mi-e rusine, el oricum stie ca il plac, a aflat de la o prietena, care nu stia ca e secret. puppy dog eyes Mersi oricum:*

| Livyutzu a răspuns (pentru Dariiiii):

Si eu tot intr-o chestie ciudata sunt
Ea a vrut sa afle daca o plac...In fine i-am spus ca o plac...dar cand vine faza ca daca vrei sa fim impreuna imi zambeste si nu raspunde, Dar isi baga biletele in ghiozdan Ea spune ca e cu un baiat pe care nici nu l-am vazut, Dar tot ma tachineaza si imi trimite biletele cu mesajul "Mai ma iubesti?" e ciudat, si imi zambeste tot tipul cred ca si ea ma place, poate e doar retinuta si nu stie ca sa faca, de explu zilele trecute mi-a scris asa zisa porecla care o am + alta dar nu zice ca e porecla ei si arata cu degetul spre o alta persoana