| Notty a întrebat:

am o problema: eu sunt din Romania dar m-am mutat anul trecut in Republica Moldova si de cateva saptamani am un prieten care locuieste in satul vecin, deloc departe.Problema este ca odata cand eram cu el ne-a vazut o prietena de-a bunicii cum ne tineam de gat si i-a spus bunicii, iar acum bunica stie si nu prea imi mai da voie afara decat daca vede cu cine ma duc.Mentionez ca mama mea este plecata peste hotare si noi vorbim prin skype si as vrea sa-i explic ei toate astea si sa-mi dea ea voie,deoarece nu mai sunt mica, in august implinesc 15 ani,dar parca mi-e frica. Ceva idei cum ii pot dovedi ca este de treaba sau alte idei, ceva? Funda! Multumesc anticipt kiss

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ești mare rău la 15 ani încă neîmpliniți?
Ce cunoști tu despre viață, riscurile ei, prima dragoste față de un bărbat, etc?
Vorbește deschis atât cu mama ta dar și cu bunica, ele nu-ți vor decât binele.
Și mai ușor cu atârnatul de gâtul băieților!
Pa, pa.

| eurynomus a răspuns:

Nu te inteleg! Daca esti din Romania dc te ai mutat la inapoiatii aia din Rep Moldova? Stiu ca aia vin gramada peste noi in rom da noi la ei nu prea. Si aprpos. Interenet in Rep. Moldova? laughing

| Notty explică (pentru eurynomus):

Pff,am avut niste probleme in familie si am fost nevoita, oricum nu stau aici pentru totdeauna, ...ar trebui sa cunosti oamenii inainte sa ii judeci.Da si normal ca este ''interenet'' in R.M.Si apropo: raspunsul tau nu ma ajuta deloc.

| eurynomus a răspuns (pentru Notty):

Stiam k nu te ajuta dar trebuia sa fac o remarca la adresa inapoiatilor aia din RM

| Notty explică (pentru eurynomus):

Pentru ce iti trebuia asa de tare?
ai fost vreodata in R. M., pentru a-i putea judeca pe oameni?

| Otilikaa a răspuns (pentru eurynomus):

Inapoiat esti tu desteptule...trebuie sa vii vreodata la Chisinau sa vezi ce oameni traiesc aici.

| eurynomus a răspuns (pentru Otilikaa):

Am fost in Chisinau inapoiato d aia vorbesc. Sunt o adunatura de mododveni dusi cu capul si rusi betivi. Pute carnea pe ei de nespalati si prosti de dau in gropi. Sunt in urma europei cu 200 de ani. Nu le mai tine partea fa la gunoaiele alea.

| Otilikaa a răspuns (pentru eurynomus):

Ok

| eurynomus a răspuns (pentru Otilikaa):

Pai e bine sa vb numai in cunostinta de cauza. Asa sunt betivii asta k i am vazut cum se comporta. ziua muncesc si seara se imbata k porci si incep sa faca sacndal. Sunt niste animale. Nici platit nu asi mai calca pe acolo

| Otilikaa a răspuns (pentru eurynomus):

Crezi cum vrei...

| eurynomus a răspuns (pentru Otilikaa):

Asta este adevarul! Si am mai auzit astfel de pareri.

| noSUno a răspuns (pentru eurynomus):

Mama,s-a gasit unu care nu este inapoiat.Ma omule, dati seama la vorba...Internet in Rep.Moldova? ce intrebare prosta... Daca gindesti logic si Romania este inapoiata fata de alte tari(sa nu dau acum exemple/si nu-i pune pe toti intr-o farfurie, ca nu sunt toti la fel). Stii vorba aia "Sa te uiti mai intii sub nas, apoi sub padure"

| noSUno a răspuns (pentru eurynomus):

Gindeste cu capul, nu cu... inainte de a aduce niste pareri.Si eu am fost si in Rep.Moldova si in Romania, si nu as zice ca este mare diferenta.In satele din Romania lasa cu totul de dorit. Orasele mai sunt cum mai sunt.Si in Romania sunt betivi de tot felul, si oameni imputiti.Romanii in Franta stau numa la cersit prin gari, tineri si nu lucreaza nimic, fura si mint pe toti, niste depravati, umbla prin metrou cu foite si zic inca citi bani sa le dai(off)Mai bine taceai.In timp ce moldovenii lucreaza.Nu tin partea nimanui, dar nu stopi cu noroi intr-un popor.OK?

| eurynomus a răspuns (pentru noSUno):

Esti un pic cam redusa mingtala dar o sa incerc sa ti explic pe intelesul tau. Case ponosite si terenuri nelucrate care sunt in propiettaea unor betivani din romnaia tot in moldova se afla, in provincia modova din Romania asta vroiam sa zic. Daca mergeai de curiozitate prin oltenia, muntenia, dobrogea sau ardeal ai fi vazut cum se traieste si cum au casele locuiitorii respectivi. In toata lumea sunt betivi da cea mai mare concentratie de btivani, criminali, vilolatori este in moldova romeasca cat si cea ruseasca (rep. moldova) asta statistic vorbind, nu din ce a ce cred eu, si daca e sa te uiti la stiri ai sa vezi k cele mai mari grozavii, violuri crime si fapte voilente sunt in moldova. dc oare?! In franta nu fura si cersesc romanii. Ci tiganii si moldovenii din Iasi bacau suceva etc... Modlovenii lucreza baut si batut k atat ii duce capu lor prost, natie de ratati imputiti si oamnei de nimc, scursuri ale societatii asta sunt modovenii aia de le ti partea, gunoia umane

| Otilikaa a răspuns:

Iti place in Moldova?

| Madutzadragutz05 a răspuns:

Ai incredere in tine, ca poate o sa mearga cum ai spus tu ai 15 ani si esti mare si spune-i ca nu se intampla nimic ca este doar un prieten si poate avea incredere in tine. Sper ca te-am ajuat happy

| ingerasincrezator a răspuns:

Ei bine iau usor... ii poti spune mamei tale cu sinceritate si multa incredere ca ai vazut un baiat si iti place de el apoi asteapta raspunsul mamei tale depinde de ce iti va spune tu incearca sa ii povestesti de el ca este de treaba si ca ai mare incredere in el vorba ta esti mare ai 15:*