| anonim_4396 a întrebat:

Deci treaba sta cam in felul urmator...Anul trecut am fost la o tabara de vara suuuuper, iar anul acesta parintii nu-mi mai dau voie, cica sunt probleme politice una alta...Prietena cu care am fost anul trecut are o bunica care locuieste in satul unde este tabara si de curand a fost sa o viziteze.Cand i-am spus de asta, ea zice ca este o prostie toata treaba cu politica.Intrebare cum sa ii conving pe parintii mei sa ma lase la acea tabara sau macar la alta? fundita

1 răspuns:
| EvilThoughts a răspuns:

Bun ce legătură au probleme politice cu tabăra ta?
Vorbește cu părinții tăi, explică-le cât de bine te-ai simțit în tabără și câți prieteni ți-ai făcut.
Vor înțelege. Și dacă nu, convinge-i să vorbească la telefon cu bunica acelei prietene și poate poate iese ceva.