| CezXD99 a întrebat:

Buna TPU am o problema foarte mare si nu stiu daca ma puteti intelege! Acum cateva zile o pritena de-a mea lea povestit unor prieteni deai ei de mine si ei au spus ca dabia asteapta sa ma intalneasa peronal. Incontinu vorbeam cu ei prin mesaje si mi se pareau de traba. Cand ne-am intalnit de mai multe ori a inceput sa-mi placa de unul din ei si am tinut secret. Dupa un timp mi-a trimis prin mesaj daca vreau sa stau cu el si i-am zis ca da. Ma intelegea si ma consola, dar dupa 2 zile unul din prieteni lui mi-a trimis mesaj ca sa nu isi mai bata joc de mine cu chestia asta ca el are iubita si sa nu ma mai foloseasca de decor. Acum plang in fiecare noapte si ma trezesc tot plangand, si de atunci plang incontinu. Am senzatia ca am sa mor. Deatunci isi bat joc incontinu de mine (el prieteni lui si la fel si prietena mea ) dar cum nu ar fi de ajuns m-am facut de ras si in fata fostului meu iubit! Acum incontinua ma injura si le-am dat si eu replici dar prietena maea s-a suparat pentru ca ii injuram si a inceput sa ma injure si ea si mi-a spus ca sa imi schimb atitunia asta ca oricum toata scoala spune ca nu sunt de al lor si ca nu am ce cauta acolo! Sunt foarte deprimata nu am cu cine vorbi si nimeni nu ma intelege. Am incercat sa ma linistesc dar nu am putut si de atunci plang incontinuu! multumesc ca mati ascultat si sper sa ma ajute cineva

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Daca vrei sa discuti cu cineva, jerry13co este id-ul meu, poate ne auzim pe acolo. Imi pare rau ca ai trecut prin chestiile astea si stiu ca tradarea doare, dar trebuie sa zambesti (asa: happy ), arata-le ca nu iti pasa de ce spun ei, ca poti fi fericita oricum, daca nimeni nu vorbeste cu tine, tine castile in urechi si asculta muzica, sau poti gasi oricand alta scoala, nu ai gresit cu nimic ca ti-a placut de un baiat, vinovatul este el. Dar totusi, nu trebuie sa plangi pentru asta, inteleg ca te simti tradata, dar nu mai baga in seama, incearca sa uiti, sa treci peste, rupe legatura cu acele persoane si fa-ti prieteni noi.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sesiza parintii daca in scoala esti acuzata abuziv, sa te schimbe la alta, iar pe strada te descurci tu cu dusmanii nu trebuie sa le dai multa apa la moara

| CezXD99 explică (pentru mgtow):

Am discutat si cu mama da nu prea ma inteles si nici nu vrea sa ma mut la alta scoala.

| Pacala a răspuns:

Eu nu prea inteleg de ce plangi incontinuu de la atata lucru. Sunt probleme mult mai mari, cu care te vei confrunta de-a lungul timpului. Cum o sa le poti face fata daca atata chestie te deprima? Oamenii sunt rai, punct. Mai ales fetele. Ai fost folosita, dar putea fi mult mai rau de atat. Revino-ti, alege-ti cu mai multa atentie prietenii si prietenele pe viitor. Si daca fostul prieten te injura, inseamna ca e un idiot care oricum nu te-a meritat. Nu e nicio paguba. Revino-ti si pregateste-te psihic, pentru ca viata nu e intotdeauna roz si o sa mai ai parte de esecuri/probleme de genul asta.