| Laviy a întrebat:

Am o problema. In ultimul timp ma cert des cu parintii, si destul de rau. Pentru ca vorbesc prea mult la telefon, si am facut pe fix factura de 5 milioane si m-o prins tata ca vorbeam la telefon la 12:00 noaptea, intarzii acasa, ma rog, mama imi da ora la care sa vin si eu intarzii juma de ora sau asa. I-am amenintat ca plec de acasa, dar tata a zis ca daca plec anunta politia si ajung la casa de copii. Nu mai suport, o tin din pedeapsa in pedeapsacrying Si imi e frica sa nu afecteze relatia cu prietenul meu faptul ca nu pot iesi e afara. Ce sa fac? Deja nu ii mai suport pe parintisad

4 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Da' ce naiba vorbesti de 5 milioane?straight facePe mine ma tin o luna niste minute de la o optiune cu 4 euro...
Nu ai dreptate in primul rand.Banii nu pica din cer, iar 5 milioane la abonament pe luna e exagerat de mult. Daca ti se da ora de venit acasa, vii la ora care trebuie, mai ales ca ai vreo 14 ani.Macar suna ca intarzii...
Parintii tai au dreptate, iar tu exagerezi.Ar trebui sa-ti schimbi atitudinea, asta daca nu mai vrei probleme care sa-ti agraveze inutil viata.Si crede-ma, alea nu-s probleme grave, ce traiesti tu e nimic comparativ cu ce am trait eu si altii.Bataie nu cred ca ai luat pana acum si cu dramatismele astea, nu cred ca e tarziu.

| D0zzz a răspuns:

Incearca sa scurtezi vorba la telefon sau spune-le prietenilor tai cu care vorbesti la telefon sa te mai sune si ei, incearca sa fi punctuala si nu te mai gandi la tampenia cu fugitul de acasa. Tu nu faci decat sa-ti necajesti parintii. Daca ii asculti pe parintii tai in legatura cu telefonul si ora de venit acasa si alte chestii mai importante nu iti afecteaza relatia cu prietenul tau. Ia incearca, sa vezi ca n-o sa mai ai probleme, nu te rasti la ei si nu ii mai ameninta cu prostii de genul asta. Mult noroc si ai grija!

| deya_3049 a răspuns:

Din intrebarile anterioare am vazut ca ai doar 12 ani cat umblu uh de intarzi atata acasa.ii si normal sa iti faca griji esti inca un copil chiar daca nu iti convine iti vor binele.Dar acum tu crezi ca ai dreptate dar nu ii asa.Nu pleca de acasa ca tot acolo o sa ajungi si unde poti tu sa pleci ca nimeni nu te tine pana te faci tu mare

| Brokencyde_1562 a răspuns:

Cati ani ai?raised eyebrows eu am voie afara pana la 12 12 jum noaptea si nu intarzii si eu ma duc si in cluburi eu am pe Vodafone optiunea aia cu 3000 de min si imi ajunge toata luna mai imi si raman 100 de min cum naiba sa platesti 5 mil.