| Chimilica a întrebat:

Ajutor. Nu-mi mai suport parintii. Daca plec de acasa cheama politia si e mai rau. Ce sa fac ca sa inteleaga ca nu-i suport? Si saa ma lase odata in pace. Tata n intelege de vb buna. Hellllp F+V

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Cam multe pretenţii, domnişoară! Aceşti părinţi ţi-au dat viaţă, te-au crescut, au avut grijă să nu-ţi lipsească nimic şi tu ce faci?
Nu-i mai suporţi! Nu mai spune! Dacă nu aveai sprijin moral şi financiar nu puteai să-ţi pierzi vremea pe site-urile de socializare acum. Eu zic să te gândeşti mai bine, şi să nu te laşi influenţată de anturaj.

Baftă!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Munceste si intretine-te din banii tai. In plus, mai ajuta-i si pe ei cu bani. Ai sa vezi ca totul va fi in regula. Daca nu esti capabila, asculta-i si inghite-ti problemele, ca sunt numai in imaginatia ta. Nu ai voie sa "nu suporti" un om care munceste sa mananci tu.

| GuessWho a răspuns:

As spune ca tu ai intre 13-17 ani.
Ca sa fii mai mica, nu credthinking
Am 15 ani si eu,uneori ma cert cu parintii,si ii las pe ei sa comenteze ca din educatia care am primit-o si respectul pentru ei,nu-i jignesc si nici nu tip. dar dupa ce ma lasa singura,ii injur in gand si nu-ti dai seama cat e de pacat...
Lasa-i in pace,daca esti la varsta care cred eu,sa stii ca nu doar ei sunt de vina,ci si noi,suntem adolescente,pubertatea asta ne face sa devenim dificile si greu de inteles. stiu ca esti orgoliasa si nu vrei sa lasi de la tine, dar va trebui. lasa-i pe ei in pace, si tu vezi-ti de-ale tale. mult noroc!

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Pai nu stiu c sa sp despre tine da eu chiar am plk de acasa 3 zile am sp c ma duc si nu mai vn, bine c nu m-au crezut la inceput, dupa chiar m-au lasat in pace dupa. si chiar daca iti sp ceva eu zic sa ii ignori. da si u din cap, zi da da da, si dupa o sa se plictiseasca. mai pe scurt sp ca ei si fa ca tinebig grinbig grinbig grin

| 2dmv a răspuns:

S.O.S simt ca ma topesc! Cheama ambulanta! Daca taicatu nu intelege de vorba buna,ia parul sau coasa la el,****i doua sau mai multe, pune-l la respect ce morti masii, si dupa aia bateo pe mata! Punct si de la capat! Dai in ei ca in sacii de cartofi! laughinglaughinglaughinglaughinglaughing

| GeOrGy2o1o a răspuns:

Nu ai ce sa le faci...si eu am aceiasi situatie... spune-le parerea ta si dovedeste'le ca esti mai desteapta prin faptul ca tu cedezi in timp ce ei tipa si te cearta si din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scarbo. Tu vrei sa fugi de acasa fiindca se intereseaza ai tai cu cine umbli. Pai daca eu eram mama ta si tu fumai in fata mea la astia 14 ani si umblai in cluburi te puneam sa te emancipezi, nu puteam tine asemenea oameni in casa mea. Mai lasa apucaturile astea de rebela daca nu vrei sa ajungi o pitipoanca.
Sa ai minte.
P.S : Astia care imi veti da stupid ca nu am zis "oh saracuta fetita suna la protectia copilului tralala" uitati-va la intrebarile ei. Si la categorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timpul se rezolva.

| olly_7546 a răspuns:

Incearca sa glumesti si sa fii in preajma lor happy ca ei sa vada ca nu iti este greu.Incearca sa vorbesti cu ei si sa le spui ce probleme mai ai, sa vezi cum reactioneaza. Am avut si eu probleme de acest gen dar am reusit sa trec si sa ma impac foarte bine cu parintii folosind aceasta strategie care tiam spus-o.

| celmaifidel a răspuns:

Proasta mai esti doamne.