| 0007b a întrebat:

Buna TPU
Am o problema, in urma cu cate va luni am cunoscut o fata prin intermediul unei cunostinte. Am inceput sa vorbim am ajuns de vorbeam deschis despre orice. Era ca o sora pentru mine si eu ca un frate pentru ea. Toate bune si frumoase doar ca cu timpul a aparut iubirea I don't want to see. Am inceput sa o plac mult si i-am zis daca vrea sa fie cu mine. Ea ma raspuns asa " nu imi stric prietenia noastra pentru cateva clipe frumoase "' eu am inteles ca ma refuta mai pe ocolite sad. A mai trecut ceva timp si se pare ca acum nu mia vorbeste cu mine si nu prea stiu de ce straight face nu am jignit-o cu nimic dar sa indepartat de mien si nu stiu de pentru ca atata timp mi-a fost aproape crying

Răspuns Câştigător
| girl16 a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca prietenia intre 2 pers de sex opus aproape intotdeauna duce la iubire pentru unul sau amandoi partenerii. Legat de ceea ce ti-a spus ea, de de nu ai fost atent la ultima parte? "pentru cateva clipe frumoase"
1. A spus frumoase deci nu i s-ar parea ceva urat in a fi cu tine.
2. Cand o fata iti spune asta inseamna ca ii este teama ca tu vrei o relatie in care sa petreceti doar "cateva clipe frumoase" nu ceva serios. Si iti dai seama ca daca ati face asa niciodata nu veti mai putea reveni la fosta voastra relatie de pura prietenie. Ceva s-ar strica iar ea nu vrea asta doar pentru cateva clipe. Insa, fi atent ea nu a mentionat ca nu ar vrea.happy Acum nu stiu daca eu am interpretat corect ceea ce ti-am spus dar eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa o rogi sa fie mai explicita. Spune-i ca tu nu vrei doar cateva clipe ci o vrei pentru toata viata, asta daca o iubesti sigur si ai maturitatea necesara sa te implici intr-o astfel de relatie. Gandeste-te bine ce vrei si la sentimentele tale pentru ea apoi actioneaza cum crezi. faptul ca nu masi vorbeste cu tine inseamna ca nu a ramas indiferenta la ce i-ai marturisit, s-ar putea sa se fi speriat sa ii fie teama sau poate nu vrea pur si simplu sa te indragostesti si mai tare de ea. Bafta multa iti doresc!

2 răspunsuri:
| Ssx a răspuns:

Pai poate fata era hotarata sa isi gaseasca un prieten bun si nu se astepta la asta si crede asa: "Ehh acum nu o sa mai fie la fel ca a spus asta"
Incearca sa vorbesti asta cu ea si sa ii spui ca vrei sa ramaneti prieteni buni si ca simti ca ai nevoia sa ai o prieten nu neaparat iubita si sa vezi cum se poarta in continuare...
Daca nu merge prea bine asteapta o perioada pana ii trece si o sa fiti prieteni si mai buni happy dar daca isi ia figuri si fite fata de tine da-i jet..Bafta si ai incredere in tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicarea este solutia, vorbeste cu ea fata in fata si spune-i ca nu vor fi doar cateva clipe frumoase cum crede ea, spune-i ca ai inceput sa suferi din cauza acestei raceli din partea ei, poate fata nu a inteles bine mesajul transmis de tine si de-aia face asa, te pune la o proba, succes!