| JustMeCata a întrebat:

Am o problema, m-am indragostit de o fata care este in clasa cu mine si am fost un pic cam trist in ultima vreme, ea m-a intrebat ca de ce sun trist? Nu i-am zis nimic acum as vrea sa ii spun dar nu stiu cum sa fac! As vrea sa o surprind un pic, eu stiu ca are un prieten ma rog nu conteaza pentru voi pentru mine da dar nu vreau sa imi spuneti chesti de genu nu te baga in relatia lor, lasa relatia ca sunt doar de 2 luni impreuna. Nu ma intereseaza de nici o relatie o plac prea mult ca sa nu ii spun, stiu nu ii asa frumos dar ce sa fac? sufar prea mult. M-am gandit la doua solutii ori ii explic ca m-am indragostit de ea prin sms si dupa aia ii spun sa ne intalnim si sa ii mai spun o data ca imi place de ea ducandu-i un trandafir dar exista si posibilitatea ca ea sa imi spuna am un prieten nu pot face nimic, in cazul asta faza cu trandafirul pleaca. Ori ii spun sa ne intalnim ii duc un trandafir si ii spun te plac, asta ii mai greu pentru mine, dar sunt in stare sa fac orice sacrificiu!
Ce sfaturi aveti pentru mine?

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu as zice ca, desi are prieten trebuie sa iti incerci norocul. Daca se va desparti de el pentru tine va fi alegerea ei. Poti incerca si varianta cu trandafirul dar eu as zice sa fi pregatit oricum pentru o eventuala respingere. Doar nu o sa te astepti sa iti sara asa in brate din prima. Daca nu e multumita in actuala relatie s-ar putea sa iti acorde o sansa. Lupta pentru ceea ce vrei dar sa incerci sa nu fi prea insistent ca sa nu deranjezi.

| neutrino a răspuns:

Daca te consideri viitor barbat, spune-i in fata, nu te ascunde dupa calculator. Totusi, amana pentru dupa sarbatori, e pacat sa fii trist zilele acestea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonymous09 a răspuns:

Mai bine spune-i prin sms ca vreti sa va vedeti, doar voi 2, sa discutati de problema ta. si apoi ii spui ca o placi si o saruti eventual. fi curajos

| Plushul a răspuns:

Pai nu ii spune printr-un mesaj poate o sa o iei prin surprindere un pic si nu o sa stie cum sa reactioneza, iar faza cu trandafirul este prea comuna, poate nici nu ii plac trandafirii, ori chiar o sa ii placa la nebunie.Iar faza cum ca are prieten, poate nici nu este chiar o relatie bine infiripata poate iese din politete cu el.Ai putea sa ii spui ca o placi luand-o de maini si sa o privesti duios in ochi sa ii impartasesti ceea ce simti fara sfiala daca intr-adevar tii la ea.Iar in cazul in care te refuza(si sunt sigura ca ai suferi in adancul sufletului tau) nu te ingrijora sunt multe fete pe lumea asta.Succes.Sper ca ti-am oferit un sfat bun.

| nobody12091 a răspuns:

Iti place de ea? atunci du.te si sarut-o si spune-i ce simti daca te place si ea, va tine cont de gestul tau