| baiatulbaiatbaietel a întrebat:

Buna TPU
Am o poveste de impartasit cu voi si va cer ajutorul deoarece sunt foarte trist.
Am intalnit o fata cam prin luna ianuarie-februarie...
Ma vedeam prin mall cu ea.
Dar eu mai eram cu un prieten de al meu si prietenului meu ii placea de ea.
Pana la urma s au combinat,eu ajutandu-l pe amicul meu cu cate un sfat deoarece sunt putin mai mare ca el.
Si mie imi placea de fata aceia putin,dar suna absurd pe atunci sa fiu indragostit de ea.
Acum cei doi inca sunt impreuna,dar relatia lor nu e stabila absolut deloc,deoarece nu se inteleg si se cearta.
De multe ori fata imi mai cere sfaturi ce sa faca in privinta cu relatia si ar can vrea sa se desparta de el...
Dar tine la el ca e prostuta si mereu ii acorda cate o sansa...
Eu ma inteleg de minune cu ea.
Sunt absolut indragostit de ea super mega lulea laughing
Dar sufar deoarece e cu acel prieten.
Sufar foarte mult...sad pt ca o iubesc, dar inca nu i am spus
Zilele trecute am iesit cu ea la mall sa ne plimbam
Dupa ne am mai dus prin cafenele si ne am plimbat prin parc
Doar noi 2...
E un semn bun?
Ea stie ca o plac foarte mult de la alt prieten de al meu care vorbeste cu ea si ii spune despre mine.
Ea spune ca sunt foarte dragut(frumos) si foarte de treaba si un gentleman.
(Nu mi a zis in fata)
A spus altcuiva...
Vreau nebuneste sa fiu impreuna cu ea
Dau funda promit!

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Pai de ce le-ai facut legatura frate. Acum stai si plangi. lol

Da, metoda cu sa-i spuna prietenul tau despre tine e OK. Instruieste-ti prietenul bine.

Ati fost prin mall. O fi un semn bun. Numai sa nu se apuce sa planga pe umarul tau si sa faceti vreun triunghi al dramei https://en.wikipedia.org/wiki/Karpman_drama_triangle

In gasca fetele mai trec de la un baiat la altul asa ca poti avea o speranta.

Fii dragut cum zici ca esti. Fii rabdator. Gentil. Fa-o sa se simta bine. Atat deocamdata. Las-o sa se hotarasca singura.

Nu vorbi cu ea despre prietenul ei actual si despre relatia lor ca va faceti triunghi si o sa te vada ca pe un bbf.

Bafta!

| baiatulbaiatbaietel explică (pentru seth2016):

Multumesc :-)
Voi avea rabdare si voi incerca sa fiu cat se poate de dragut cu ea
Mai astept sa vad ce raspunsuri primesc.
Ms

4 răspunsuri:
| Lukasz a răspuns:

Aici a fost vina ta,ca l-ai ajutat, poate pana la urma se va desparte, si va fi cu tine, daca zici ca se cearta, nu cred ca mai poate tine mult.Fii asa cum ai fost cu ea, si daca vrei sa fii cu ea, vei fii pana la urma, dar nu exagera.

| Alexia_Katy_1999 a răspuns:

Fii alaturi de ea ca sansele oferite actualului ei iubit nu sunt fara sfîrsit la un moment dat ii va da papucii iar tu vei fi alaturi si poate atunci din acest bobocel micut de floare va răsări un trandafir.dar daca nu se despartesc zii de sentimentele tale in fata si sarut-o brusc va ramane putin socata sau placut incintata.
Bafta amice. Si iubeste-o pentru ca merita

| Coquina11 a răspuns:

Cum ar spune Robbie Williams, "If you can't get a girl,
But your best friend can,
It's time to move your body!"

https://youtu.be/BnO3nijfYmU?t=1m29s