| iAngel a întrebat:

Am mare nevoie de voi , cititi si raspundeti va rog frumos , eu m-am mutat intr-un liceu nou de cand am inceput clasa a-X-a si pana atunci nu am avut nicio relatie sa dureze mai mult de 1 saptamana , nu simteam nimic . si am zis sa nu ranesc acea persoana si am vrut sa fiu singur.Dupa 1 luna de cand am inceput scoala , un baiat(prieten) mi-a spus ca sora lui , e innebunita dupa mine , s-a indragostit lulea la prima vedere(sora lui nu a mai avut nicio relatie) Si dupa 2 saptamani , am spus hai sa incerc,sa vad poate pot si eu sa iubesc . si asa a fost,timp de 5 luni , am avut primul sarut impreuna,la petreceri impreuna,craciunul si revelionul l-am facut impreuna,primele cuvinte care le-am spus in 2012 , am strigat tare "TE IUBESC si numele ei" , sunt o fire romantica , cand iubesc renunt si la mine numai sa o fac pe ea fericita,sa fie fericita alaturi de mine,sunt in stare sa iubesc cum nu poate iubi nimeni , si cand am facut noi 5 luni , ea trebuia sa ma sune intr-o seara,ca a avut treaba,si i-am spus sa ma sune ea,ca mie imi expira minutele,si am asteptat si nu m-a sunat., iar dimineata mi-a dat un sms ca simte ca relatia nu mai merge , ca ii este mai bine singura , nici macar nu m-a sunat sa imi spuna asta,fratele ei i-a spus ca este o fraera,o proasta,o lasa,mama ei a plans cand a auzit ca ne-am despartit,tatal ei i-a spus ca un baiat ca mine nu o sa mai gaseasca,si ea chiar nu stiu ce are in cap,nu mi-a dat niciun motiv ca sa ne despartim,nu i-am gresit absolut cu nimic,dupa cateva zile mi-am facut o noua relatie,sunt impreuna cu fata asta de 7 zile , dar nu simt nimic pentru ea , imi spune ca ma iubeste spun si eu ca o iubesc dar nu simt asta , nu mai simt nimic , simt ca viata mea nu are rost fara ea,ne vedem la liceu zilnic in pauze(ne vedem din intamplare) si nici nu ma baga in seama,doar se uita la mine si zambeste iar pe urma pleaca in clasa,daca mi-ar spune sa ne impacam asi spune da , sunt innebunit dupa ea , o iubesc la nebunie , am 17 ani ea face 16 in 6 zile , cand ne vedem in pauze din intamplare,imi vine sa ma pun in genunchi in fata ei sa incep sa plang si sa ma rog de ea sa mai avem o relatie(eu le arat prietenilor si celor care ma vad,ca sunt bine , sunt vesel,am trecut peste,nu am nimic) dar cand ajung acasa in camera mea,incep sa fiu trist,ma gandesc la ea,simt ca mor si nu stiu ce sa fac , simt ca fata asta este viata mea,si am pierdut-o,nu m-a parasit pentru alt baiat,fratele ei i-a spus ca daca il prinde cu alt baiat nu stie ce-i face,nu m-a parasit ca ne-am plictisit,nu a intervenit monotonia deloc in relatie,ii faceam mereu poezii,momente romantice sa le tinem minte impreuna,ii duceam cate o floare,cate o ciocolata,mereu gaseam ceva sa o surprind,chiar nu stiu ce sa fac ... Va rog ajutati-ma !

9 răspunsuri:
| SarahMaria a răspuns:

Pai ea ce are de zis, adica fratelui ei ce i-a spus de ce a vrut sa numai continuati? Am impresia ca pentru ea a fost asa o joaca, iar tu ai investit acolo unde nu trebuia! Trebuie sa te gandesti ca ai doar 17 ani si ca viata nu se opreste aici, e greu acum, orice lovitura e grea dar nu e sfarsit de drum. nu e frumos ceea ce a facut, vrea sa te joace ea cum vrea, si nu e bine. trebuie sa-ti vezi de viata ta dar nu agatandu-te de alta fata ca s-o uiti pe ea. pentru ca gandeste-te ca s-ar putea sa sufere si fata aceea cum suferi tu acum. trebuie sa iesi, sa te distrezi, sa cunosti persoane noi, sa cauti pana gasesti persoana aia care o sa te faca din nou sa zbori!

| oananecula a răspuns:

Ma ce sa zic fara suparare asta ce zic nu-i raspuns de funda dar incerc. Am un plan big grin. Incearca sa fi cu alta fata oricat de greu a s fi o fata urata care nimeni nu e vrea sau nu stiu o fata incearca sa vedem daca e geloasa daca nu nu mai simte nimic dar poate ca te testeaza te-ai gandit sau totusi dupa 5 luni incearca sa fi cu alta fata si incearca sa pari fericit in fata ei oricat de greu ar fi daca nu merge fara suparare dar nu mai ai ce face,
Succes big grin

| iAngel explică (pentru oananecula):

Sunt cu alta fata din ziua in care ne-am despartit, sa ii arat ca viata merge inainte si fara ea. dar cateodata ma gandesc la ea.acum nu mai simt nimic pentru ea dar mai sunt unele faze cand "cad" in depresie si ma gandesc la ea.dar trece happy

| Quing a răspuns (pentru iAngel):

Stai linistit... Se zice ca ce e al tau e pus deoparte!

| oananecula a răspuns (pentru iAngel):

Uite daca vine la tine te va iubi daca nu poate doar tea folosit nu stiu da viata merge mai departe si is mandra de tinebig grin

| oananecula a răspuns (pentru iAngel):

Uite daca vine la tine te va iubi daca nu poate doar tea folosit nu stiu da viata merge mai departe si is mandra de tinebig grin.Sti adia serios sa o iubesti dupa ce te inseala mi se pare si tot ea comenteaza frate las-o in pace ca ea te folosea ce sa mai

| stef112 a răspuns:

Si pana la urma ce s-a intamplat?

| bogdantatu a răspuns:

Mda... in primul rand ai scris mult angrylaughing
stai linistit o sa iti revi dr iti trebuie o perioada tu continua sa razi viata este frumoasawinking o sa gasesti alta mai buna ca ea te asigurwinking.

| NykoMorenytha a răspuns:

Loool ce romantic esti combinate cu mine mie imi pac persoanele de genu X:X:X:X: ador persoanele romantice:X:X:X blushing SCZ big grinbig grin in fine nu stiu ce sa iti spun e proasta a pierdut ceva ce nici o fata nu va gasi deci e proasta eu cred ca ar fi imi bine sa o uiti