| Mishelle173 a întrebat:

Buna TPU am o problema, m-am intilnit 2 ani cu un baiat pe care l-am iubit mult, dar de citeva luni nu mai simteam dorinta sa ies cu el, sa ma vad. El era foarte gelos dar ma iubea la nebunie si nu ma lasa sa vorbes cu alti baieti cu care stie ca sintem prieteni, imi spunea mereu ca prietenele mele sint rele, si dorea sa petreaca cu mine tot timpul. Eu insa m-am simtit inabusita de dragostea sa si de gelozie si m-am despartit, el a avut un soc enorm insa eu vad ca-i trece cite putin. Crede-ti ca am facut alegerea corecta sau trebuia sa mai astept si sa nu ma despart asa curind? V-a rog sa luati in serios intrebarea mea. Am 17 ani si el este intr-o clasa cu mine. Funda?

Răspuns Câştigător
| xanderblackx a răspuns:

A gresit si el facand lucrurile acelea (dar a fost o greseala facuta din oarba iubire). decizia ta a fost una mult prea radicala, mai ales ca si tu simti "lucruri" pentru el. nu i-ai facut cel "mai mare" bine facand chestia asta brusc, trebuia totusi sa fi putin mai rationala si sa te gandesti daca puteai sa rezolvi ceva sau sa stai cu el de vorba in legatura cu situatia voastra. acum este cam tarziu, chiar daca sunt sanse sa va impacati, sfatul meu este sa nu o faci, pentru ca va fi si mai rau (referindu-ma la gelozia lui), mai ales ca se va simti tot timpul "tradat"... depinde doar de tine acum, dar daca spui ca usor usor isi revine, lasa-l in pace, cu timpul va fi mai bine... numai bine

4 răspunsuri:
| extreme0708 a răspuns:

E ok ca ai facut ce ai simtit, daca tu te simti bine pentru ce ai facut si nu regreti nu vad de ce sa nu fi facut alegerea corecta.
Despre el, tot ce pot sa spun este ca ii va trece.

| uncas a răspuns:

Buna,
Eu zic ca ar fi trebuit sa mai stai cu el daca te iubea atat de mult.Trebuia sa-i arati ca tii mult la el, ca numai pe el il iubesti si sa incerci sa-l schimb tu putin cate putin, sa nu mai fie geleos.parerea mea.

| Mishelle173 explică (pentru uncas):

Problema e ca nu cred ca-l mai iubesc

| uncas a răspuns (pentru Mishelle173):

Atunci cred ca raspunsul il stii.Bafta in continuare