| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.m-am gandit mult pana m-am hotarat ca ar trebui sa cer un sfat aici..sunt cu un baiat de 3 ani jumate..este o poveste mai complicata pentru ca in primii 2 ani eu l`am iubit enorm, tinand cont ca eu aveam 15 si el 20..eu eram mai micahappy.Il iubeam neconditionat..alte fete de 15 ani doar se jucau cu iubirea probabil, in schimb eu plangeam si imi puneam sufletul pe tava.El nu ma iubea..si daca ma iubea nu mi`o arata..se purta indiferent, se despartea mereu de mine si eu plangeam zilnic..Pana cand in februarie anul trecut, ne certasem si el s-a suparat pe mine, numai stiu motivul..si nu`mi dadea nimic, eu incercam sa ma impac si el nimic.bun.m-am tot framantat si m-am gandit si am decis sa ma despart de el..pentru prima oara in viata mea.straight face A fost de acord si toate bune..Intre timp eu am vorbit cu alt baiat, ca amici, dar simteam ca pentru prima oara in 2 ani imi placea de un alt baiat. Dupa cateva zile ma cauta fostul, ca regreta ca nu m`a iubit ca si-a dat seama..si dupa multe rugaminti am acceptat..Problema este ca de atunci simt ca nu-l mai iubesc..si da mi-a aratat iubirea, dar cred ca prea tarziu..Acum ne-am despartit pentru ca si-a dat seama ca nu ma face fericita..si asa este..am vrut cu atata putere sa ma iubeasca atunci si cand ma iubeste(acum chiar ma iubeste ff mult) eu nu mai vreau..Credeti ca e doar o perioada sau e mai bine fara el?sad

Răspuns Câştigător
| AMa19 a răspuns:

O poveste interesanta. Eu cred ca este mai bine sa renunti la el. Trebuia sa isi dea seama mai demult de ceea ce a tinut in brate. Iti spun sa nu i` mai dai sanse. Nu mai sta dupa curul` lui si traiesteti viata, mai sunt o gramada de baieti care sa te iubeasca la fel de mult, poate mai mult si pe care i` poti iubii si tu happy. Parerea mea este ca ai fost prea ingaduitoare cu el si i`ai dat multe sanse. Renunta la el si cred ca iti va fi mai binewinking happy. Sper ca am putu sa te ajut puntine. Fundita big grin?

| BiancaByance a răspuns (pentru AMa19):

Multumesc mult..chiar imi dai putere sa merg mai departe:*:* sper sa fie bine.big hug :*

| AMa19 a răspuns (pentru BiancaByance):

Cu multa placere si eu sper sa fie bine si sa iti rezolvi toate problemele. Sa ai parte de o viata atat de buna pe cat iti este sufletul happy.

5 răspunsuri:
| Unsmilecucireasadeasupra a răspuns:

Hello! Ma tem ca omul cu care ti-ai petrecut 2 ani din viata a fost unu orgolios, si care stia ca il iubesti foarte mult, de aceea el se purta asa..se simtea mandru...dar cand tu ai decis sa ii pui capat si sa ii dai o lectie acesta ti-a simtit lipsa si a realizat ca el tinea la tine pe dinauntru foarte mult, numai ca acele sentimente nu s-au manifestat. Eu am o situatie asemanatoare...si stiu cum te simti, si cum este sa tanjesti dupa ceva ce nu se intamplat. sincer, eu zic ca ar trebui sa ii arati ca nu esti ca el, si sa ii dai o sansa, poate acele sentimente se vor intoarcewinking. Bafta si sper ca te-am ajutat:*!

| Sfatosul2012 a răspuns:

Cred ca e mai bine fara el. Si cred ca ti ai pierdut aceea intensitate cu care il iubeai cand aveai 15 ani. Mai ales ca dragostea nu ti a fost impartasita.

| BiancaByance a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Da,probabil e mai bine fara el..de multe ori ma gandeam la anii petrecuti..si la cat de greu poti avea o relatie lunga, mai ales ca rar mai gasesti persoane care sa te iubeasca...dar sper ca timpul le va rezolvahappy multumesc pentru sfat