| CristianBgd a întrebat:

Buna TPU
Am o problema mai dificila si as fii foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta pentru ca nu stiu ce sa mai fac.

Eu si cu prietena mea suntem impreuna de 3 luni(ne cunoastem de mai demult dar suntem doar de 3 luni impreuna). ea avea niste probleme cu familia ei care erau majoritatea din cauza banilor..eu i-am propus sa ne mutam impreuna, atunci a fost de acord ..am facut pasul acesta, am cautat apartament de inchiriat dar ea acum nu mai vrea sa vina. sunt sigur ca ma iubeste si ca nu are pe altcineva dar nu stiu care e motivul care o retine pentru ca nu vrea sa mi-l spuna..imi zice ca e din cauza ca nu are loc de munca si ca nu e pregatita sa se mute cu mine..si ca lucrul asta se face doar dupa ce 2 oameni sunt logoditi sau casatoriti..Problema e ca nu stiu ce sa mai cred. Sa ma depart de ea pentru lucrul asta sau ce pot face? Va rog mult daca se poate sa ma ajutati cu niste sfaturi.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Poate le-a spus parintilor si nu au fost de acord.dar daca ea te-a refuzat acum si nu ti-a spus motivul, asta e un semn clar ca nu e bine sa va mutati impreuna.o relatie trebuie sa se bazeze in primul rand pe comunicare, insa nu vad asta ca un motiv de despartire.pastreaza relatia dar nu va mutati inca si mai ales ca ea are 19 ani, gandeste-te ca inca nu e foarte matura si te-ar putea lasa usor si atunci tu ramai cu chirie de platit si cu altele pe cap.

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Realitatea este ca nu te muti impreuna cu cineva dupa doar 3 luni de relatie. gandeste-te ca locuitul impreuna impune o anumita intimitate, ori voi sunteti extrem de departe de acea intimitate. daca vrei sa construiti o relatie si chiar aveti sentimente unul pentru celalalt trebuie s-o luati incet, sa construiti relatia pas cu pas si sa nu va grabiti sa ajungeti in pat. In mod normal, intr-o relatie cu viitor la varsta ei ar trebui sa treaca macar un an de relatie inainte sa va ganditi la a face dragoste, iar asta este dificil daca locuiti impreuna. A face sex acum ar duce relatia intr-un derizoriu si ar omori in fasa orice posibila iubire. Cred ca merita sa mai strangeti din dinti, sa locuiti separat pana reusiti sa ajungeti la nivelul in care puteti face cu adevarat dragoste si abia apoi sa va mutati impreuna.

| SentimentalConsil a răspuns:

3 luni de zile zici tu ca sunt de-ajuns pentru a va cunoaste? sa stii ca prietena ta a realizat acest lucru si din cauza asta te-a refuzat, chiria la un apartament plus celelalte facturi aferente poate sa te duca peste 1500 roni, castigi tu asa de mult pentru ai oferii siguranta? sunteti tineri si na, un club, o haina, si multe altele, chiar daca ai castiga asa mult ea tot nu are sa se mute deoarece, dupa cate scrii tu, nu vrea sa fie o femeie intretinuta, nu cumva tu esti cam posesiv, de felul tau gelos? vad ca prea cu usurinta te gandesti la despartire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poate din cauza banilor te-ai gandit ca nu va putea plati chiria? daca parintii ei au probleme cu banii crezi ca iar mai da si ei bani de chirie? chiar daca nu are loc de munca parintele incearca sa-si ajute copilul, eu cred ca asta e motivul

| frikk a răspuns:

Prietene... daca te-a refuzat prima data fi SIGUR ca o sa te refuze MEREU.
clar daca mai ramai cu ea esti bleg.
La, Revederewinking

| SentimentalConsil a răspuns (pentru frikk):

mai baiatule, de ce trebuie sa fi asa acid in raspunsuri?

| frikk a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Te rog frumos sa citesti mai atent baiatu a zis ca se cunosc mai de mult si doar de 3luni sunt in preuna.deci este peste 3luni de cand se cunosc.si nu sunt acid deloc.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru frikk):

baiatu' a se cunoaste e una si a fi impreuna e alta, nu ameteca rata cu gasca

| frikk a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Si deja devine prea "patetic" ca baiat / barbat sa mi te rogi de o FATA hai stai cu MINE! PREA PATETIccrying iubirea ca iubirea dar TOTUSI sa fie o LIMITA!

| SentimentalConsil a răspuns (pentru frikk):

Frikk a răspuns:
Intrebarea este? sunteti demne sa fiti voi femeile / fetele iubite cu adevarat?
acum imi dau seama de ce esti asa laughing rolling on the floor

| frikk a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Sunt 100% sigur ca nu iti dai seama doar o iluzie si atata totwinking
dar STOP cu "asa contrazis" Aici mi-am spus parerea mea.Ce alege ->
Cristian el decide... sper sa decida ca mine SAU IN ZIUA nunţi sa NU SE MIRE DACA EA NU ISI VA FACE APARITIA IN BISERICA.

| SentimentalConsil a răspuns (pentru frikk):

daca e asa cum zici tu imi pare rau dar scuze nu-mi cer ca nu am de ce, te inteleg ca ai ceva pe suflet din cauza a ceea ce ai patit dar asta nu inseamna ca toate fetele sunt asa, incerca autosugestia ca sa scapi de ce te macina

| frikk a răspuns (pentru SentimentalConsil):

VEZI! de aia ti-am zis ca sunt sigur ca nu sti sau ai cum sa stii ceva despre MINEwinking Te invit in floreasca str Giuseppe Garibaldi scoala: scoala nr 10 maria rosetti este la 2strazi de mine.Si intreaba lomea daca eu am varsat in copilaria sau viata mea de pana acum vreo lacrima din cauza "dragostei'winking

| SentimentalConsil a răspuns (pentru frikk):

Fitzosule, in alta zona nu ma invitai si tu laughing (sper ca intelegi de gluma )
Toata lumea sa traiasca numai noi sa nu murim!

| frikk a răspuns (pentru SentimentalConsil):

winking o zi superba sa aveti!
PS: lasati "iubirea" mai moale ca nu ESTE DE VOI love strucklove strucklove struck

| SentimentalConsil a răspuns (pentru frikk):

depindewinking de unde nu stii ca acum sunt in pat cu cineva drag si ca nu facem friki-friki? am o placere nebuna sa raspund la intrebari cand fac asa ceva, ceva relaxant laughing

| stelyii a răspuns:

Cati ani aveti?

| xCruz a răspuns:

Nu e motiv sa o parasesti doar ca te-a refuzat odata, cum ai spus si tu are probleme in familie poate si din cauza asta nu mai vrea sa se mute cu tine. Incearca sa vorbesti cu ea deschis despre acest subiect si sa lamuriti de ce nu mai vrea sa se mute cu tine. poate vei putea sa o ajuti.

| CristianBgd explică:

Mai vreau sa precizez ca eu am 23 de ani iar ea 19