| Anachmr12 a întrebat:

Bună TPU, am o problema mai nasoala și ciudata.
Eu sunt împreună cu un băiat din aceeași școală cu mine iar diriginta acestuia nu mă suportă. Eu am o relație cu el de o săptămână iar astăzi iar ea a aflat asta si cum nu mă suportă vrea să ne despărțim. Lui vrea să îi facă referat si dacă până vinerea viitoare nu ne despărțim îl exmatriculează din școală.
Mie mi se pare destul de ciudat că nu ne poate lăsa în pace să fim împreună pentru că nu mă suportă, vă rog să mă ajutați

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Pe diriginta ta nu ar trebui sa o intereseze relatiile tale personale, fiindca asta nu e treaba ei, e viata ta si tu esti cea care isi alege deciziile, insa daca vrei sa fi cu prietenul tau iti recomand sa o faci in afara scolii, la scoala purtati-va normal ca niste colegi ca sa nu atrageti atentia, nu cred ca o sa va faca nimic pentru ca asa cum am zis nu are dreptul sa se implice in viata ta personala, poate doar a vrut sa te sperie sau a vrut sa isi bata joc de tine, oricum de ce spui ca nu te suporta? pentru ce motiv? esti un elev problema?

| CatalinMihai1989 a răspuns (pentru DarthNiger):

Poate ca este prea mica de o relatie. Nici EU ca parinte n-as accepta asa ceva. Nu judeca ceva DACA nici nu cunosti subiectul nine.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Și dacă până vinerea viitoare nu ne despărțim îl exmatriculează"

comenariu in variantă prescurtată: Frecții!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Frecție cu apă sfințită la un picior de lemn. Vă întâlniți înafara locației școlii și nu are ce să vă facă.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În ce clasă e băiatul? Învățământul e obligatoriu până în clasa a X-a. Până atunci, nu poate fi exmatriculat. Cel mult, îi va putea scadea nota la purtare, dacă are motive, îl poate lăsa repetent (dacă nu învată)...

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa faca asa ceva.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Pe ce motiv să-l exmatriculeze?

| numeexistent8 a răspuns:

Nu are cum, eu m as saruta in fata ei ca nu are ce sa va faca

| Anachmr12 explică (pentru numeexistent8):

Cauta ea ceva și baga acolo în proces și îl exmatriculează
Așa a zis și ea se tine de cuvânt