| crissa20 a întrebat:

TPU! deci sunt impreuna cu un baiat de 2 ani, aveam o relatie foarte fericita.stiua si parintii, venea la mine ma duceam la el, eram peste tot impreuna! singura problema era ca era cam gelos( ma controla mereu sa vada unde sunt, ce fac..etc), dar odata cu inceperea vietii sexuale a devenit altfel avea incredere in mine, nu se mai supara daca nu il sunam cateva ore...deci incepuse sa fie totul si mai perfect decat era! partea nasoala a aparut acum cateva seri cand vorbeam la telefon cu o prietena si era destul de tarziu m-a sunat si i-a dat ocupat s-a suparat foarte rau a inceput iar sa-mi zica cum ca-l insel si chestii din astea nu mi-a mai raspuns la telefon, iar adoua zi cand am vorbit cu el mi-a zis ca vrea sa ne despartim, l-am convins sa ramanem amici, am tinut-o in discutii amicale timp de o saptamana, in timpul acesta eu ma gandeam continuu la el, am decis sa-mi fac prieten pentru a nu ma mai gandi la el, in saptamana aceea am iesit cu 3 baieti si niciunul nu a reusit sa ma faca sa-l uit! dupa o saptamana l-am sunat si i-am zis ca vreau sa ne impacam, ca nu mai pot sa stau fara el.etc. mi-a zis ca si el simte la fel si ne-am impacat. Dupa cateva zile a aflat ca in saptamana aceea am iesit cu alti baieti si s-a suparat.mi-a zis ca imi va sterge nr de telefon, mesajele si tot ce-i aminteste de mine. mi-a zis ca nu vrea sa ma mai vada niciodata. au trecut deja 3 zile si nu mi-a mai dat niciun semn de viata.credeti ca mai are rost sa-l caut sau sa sper ca ne von impaca? mentionez ca eu inca il iubesc mult si cred ca si el simte la fel pentru mine... vreau un sfat, o parere, orice! multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| xRoxănel a răspuns:

Hei! Ii poti spune ca ai iesit cu acei baieti doar pentru ca ai crezut ca el nu te va mai vrea inapoi si alta metoda de a-l uita nu aveai! thinking Acum na...ar trebuii sa il intelegi! Te iubeste (se intelege din ce ai zis acolo )! Tocmai de asta face toate lucrurile astea! Insa crede ca tu nu mai simti acelasi lucru pentru el daca ai iesit cu altcineva. Vorbeste cu el si explica-i situatia! Daca nu vrea sa inteleaga inseamna ca e decis si chiar nu mai vrea sa fiti impreuna! Bafta! :*

5 răspunsuri:
| Hpzox a răspuns:

Si eu sunt foarte geloasa, sunt geloasa pentru ca iubesc stau de 3 ani cu iubitu meu si tot geloasa sunt cateodata sunt geloasa si cand iasa cu baieti lui dapai sa mai iese cu fete sau ceva de genu laughing

De ce nu vorbesti cu el ssi a ii spui sa purtati o discutie civilizata si matura ca sa poti sa ii explici clar de ce ai stat cu baietii aia, sa-i spui ca incercai sa il uiti cand ai vazut ca el nu iti mai da nici un semn ai crezut ca nu mai vrea nimica cu tine, daca te iubeste cu adevarat te iarta chestii de genu se intampla in multe relatii, si sper sa fie gelos din iubire si nu din alta chestie. Spune-i ca vrei sa va impacati si o sa fie totul frumos ca aveti 2 ani impreuna si ati petrecut clipe frumoase, nu cred ca nu ar mai vrea si el dar poate e orgolios.
happy

| Corinnààà a răspuns:

Cere-ti scuze fiindca a fost vina ta ca ai iesit cu acei baieti. Spune-i ca ei nu inseamna nimic pentru tine si intreba-l ce simte in acel moment.

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Ii poti zice ca in perioada in care erati despartiti ai incercat sa uiti de el iesind cu acei baieti, dar tot tii la el!
Inca te mai iubeste dar mi se pare cam prea gelos!

| Stefanuccio a răspuns:

Deci odata cu dragoste vine si durerea daca el vrea sa te uite inseamna ca il doare faptul ca tu ai iesit cu alti baieti, dar faptul ca il doare inseamna ca inca te iubeste, incearca sa il iei cu frumosul, incearca sa te duci acasa la el cand stii ca e acasa si incearca sa vorbesti cu el...dar in acelasi timp sa nu il silesti. sper ca ti-am fost de ajutor.

| Irina777 a răspuns:

Eu cred ca daca tii cu adevarat la el trebuie sa nu te lasi batuta, du-te la el spune-i tot ce simti, sunt sigura ca te va intelege si ierta, caci 2 ani nu sunt 2 minute. Spune-i ca ai iesit cu baietii ceea doar ca sa-l faci gelos si ca sa se antoarca inapoi, ca ai vrut sa-l uiti dar nu ai putut pentru ca il iubesti numai pe el bla bla bla, sunt sigura ca o sa te ierte, Succese!