| Zinedin a întrebat:

Buna TPU am o problema mare. M-am indragostit de o prietena buna si as vrea sa fiu cu ea dar problema este ca ea iubeste pe altcineva. Cum as putea sa fiu cu ea sa ii arat cat de mult o iubesc? Pentru cel mai bun raspuns

7 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Prietena buna zici? Ok, incearca doar sa o lasi in pace, stii nu prima oara intru si eu in asa situatii.Se mai intimpla ca daca ea si-a gasit prinţul, si il iubeste enorm, nu te mai chinui, sanse sunt, dar doar 20% din 100%. Daca asa de tare o vrei incearca sa petreci mult timp cu ea, fa cunostinta cu ea mai bine, prieteneste asa incit ea sa se poata indragosti, stii e cam greu sa-ti dai seama cind o fata se indragosteste de tine fiind aflat in friendzone.Dar in orice caz iti urez succes! BAFTAwinking

| bytzy09 a răspuns:

Demontreazai ca esti mai de incredere si de treaba decat '''astualul'''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea.Ai spus ca e prietena ta cea buna, ceea ce inseamna ca ai o relatie deosebita cu ea.Invit-o la un suc sau plimbati-va prin parc, intr-un loc mai linistit si mai ferit de lume si spune-i tot ce simti.
Mult noroc.

| bogdan72 a răspuns:

Daca ei ii place de altcineva esti intr-o situatie foarte delicata. E o chestie de noroc pana la urma, daca nu e reciproca te-ai scos, dar daca si lui ii place de ea e foarte dificil sa mai poti sa schimbi ceva. Oricum, daca crezi ca nu simte ceva deosebit (cel putin nu la momentul asta) actioneaza cat mai repede. Spune-i tot ce simti, fa-o sa o inteleaga ca tu o iubesti cu adevarat. Acum sansele sunt 40-50 din 100, si daca nu iese bine ai putea sa iti strici prietenia, dar fetelor de obicei le pasa de cine tine la ele cu adevarat si cine nu si pana la urma ai putea sa te alegi cu ea. Eu zic sa ii spui, orice ar fi (si te descruci tu, o duci in parc sau intr-un loc mai retras... stii tu).

| SakonSIUkon a răspuns:

Bro daca tu poftesti la ceea ce are aproapele tau cum o mai poti numi o prietena buna.Tu nu mai esti prieten bun pentru ca te bagi in viata ei si iti garantez eu ca pot aparea probleme.Si din categoria de prietenie cu o fata NU MAI IESI imi pare rau Domnul sa te ajute.

| SakonSIUkon a răspuns:

Insa daca ala nu o iubeste si isi bate joc de ea nu il va mai iubi si atunci ar trebui sa intervi ii arati iubire adevarata trebuie doar sa iti gandesti un pic faptele

| rus_8333 a răspuns:

Ar trebui sa o soti la un suc la un film si sa ii oferi ce iti doreste.Cand mergeti la scoala(liceu) du-te pe la ea pe acasa sa mergeti impreuna si fi bun cu ea si o sa atasezew mai mult de tine si o sa vada ca iti place de ea si cand este evident ca sa atasat mai mult de tine spune-i cati place de ea Daca ea nu simte acelasi lucru insista nu te lasa