| Charm a întrebat:

as avea o miiica problema. Ca sa intelegeti mai bine o sa va zic si cele intamplate acum aproape multa vreme...

In clasa a 7a am fost impreuna cu EL o saptamana dupa care s-a despartit de mine din nu stiu ce motiv ireal, apoi dupa putin timp sau mai mult din nou am fost impreuna dar atunci el a acceptat doar ca sa nu fiu eu suparata. Dupa o cearta zdravana ca sa zic asa nu am vorbit deloc 2 zile dupa care am vazut ca a intrat pe mess si a pus la status ca la inceput pentru el era doar un joc si apoi s-a indragostit din nou de mine. Si asa am fost vreo 4 saptamani si cateva zile impreuna dupa care din nou el s-a despartit de mine fara motiv.

Si acum ceva vreme dupa ce am venit inapoi in Romania [am fost in vacanta la mama] am inceput sa vorbesc cu o prietena X pe facebook si fostul meu prieten o suna pe ea si asa vorbeam amandoi prin intermediul fetei.

Dupa putin timp in care am tot vorbit si multe alte chestii am aflat ca el s-a despartit de prietena lui si mi-a spus ca pe mine ma iubeste si ca ii e dor de mine. Aproape in fiecare seara cand vorbesc cu X el o suna si asa vorbim si imi spune ca ma iubeste si incepem cu "eu mai mult" " ba eu si mai mult" ...etc. si acum dupa zilele orasului unde locuiesc bunicii mei i-a spus lui X sa imi spuna mie ca el nu ma mai iubeste si ca nu mai are nici un rost sa mai fie ceva intre noi. A inceput sa dea vina pe mine pentru tot ce s-a intamplat intre noi, si dupa cate sacrificii am facut pentru el ca sa fie fericit a spus ca tot eu nu sunt cea care merita sa fie iubita.

Nu stiu ce sa mai fac. El a fost primul baiat pe care l-am iubit cu adevarat si pentru care as fi facut orice, doar ca pentru el orgoliul e mai important in loc sa recunoasca greselile imense pe care le-a facut si pe care eu le-am iertat de fiecare data pentru ca il iubesc.
Si acum intrebarea: Ce as putea face sa imi iau gandul de la el? Merita sa refuz alti baieti si inca sa il astept pe el? Si acum ca incepe scoala si cum noi suntem in aceeasi clasa ce as putea face sa ii arat ceea ce pierde? Vreau sa vada ca nu mai exista o alta fata care sa il iubeasca la fel de mult ca mine [sincer nu cred ca exista una]. Vreun sfat referitor la aceste 2 intrebari? dau funda la cel mai bun raspuns. Kisses, Bye! :*

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Dupa doar atat de putin timp in care ati fost impreuna, nu se poate numi iubire. Ati fost atrasi unul de altul, v-ati placut, poate chiar ati inceput sa tineti unul la altul, dar asta nu inseamna iubire. Iar cel bun mod de a-i arata ce a pierdut e indiferenta. Fii indiferenta cu el, sa vada ca nu-ti pasa, ca ti-e indiferent ca nu mai esti cu el, ca poti fi la fel de fericita sau poate chiar mai, decat atunci cand erai cu el. Si uita-l. Daca el chiar te-ar fi iubit, asa cum iti zicea, crede-ma ca nu se mai ajungea la atatea despartiri si impacari. Si sa stii, ca atunci cand o relatie se rupe, degeaba mai incerci inca o data sa o legi si sa o faci sa mearga, pentru ca niciodata nu v-a mai fi la fel. Deci, tine capul sus, mergi inainte, uita-l si fi fericita. Gaseste-ti pe cineva care sa stie sa te aprecieze, nu sa dea vina pe tine, pentru esecurile lui si pentru lipsa lui de caracter. Deci fii indiferenta si arata-i cat de fraier a fost. Baftaa;*

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă vrei să fii precum Bahmuţeanca cu Prigoană, împacăte cu el!

| D4ny3l4 a răspuns:

Sti exista o vorba:daca prima data nu a mers, a doua oara nici nu se mai pune vorba.pentru ca o sa repete greselile.parerea mea este ca ar trebui sa il lasi.nu iti face decat rau.as avea multe sa iti zic. daca vrei sa vorbim in particular lasa.mi id ul tauwinking

| Walle1996 a răspuns:

Pff.v-ati impacat iarasi despartit iarasi impacat?! asta ar trebui sa fie scenariu de telenovela... dupa a-n-a oara ar trebui sa incepi cu alt baiat pentru ca nu va prea potriviti