| gabytza8 a întrebat:

Buna TPU:Am o problema mie imi place de un baiat si crd ca ma place si el pentru ce sunt si s-a indragostit si prietenul lui de mine, iar eu am fost cu prietenul lui o data fiindca el ma dezamagise, iar acum se comporta urat cu mine adica numai vorbeste cum vorbea inainte...si pritenei mele ii place pe baitul cel car il pac si eu, si mi-e frica sa nu fie amandoi impreuna, fiindca daca ii intreb zic ca nu nu sunt...Cum sa il fac pe baiatul acela sa se comporte la fel ca inainte, si cum sa aflu daca cei doi sunt impreuna?
FUNDA!winking

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Este foarte complicata treaba. Nu stiu daca am inteles foarte vbine ce vrei sa pui.
Cred ca tu mai bine ar fi sa o lasi pe prietena ta si eventualul ei iubit in pace. Nu e bine sa te cuplezi cu un baiat ca sa il faci pe altul gelos. Trebuia sa te gandesti la consecinte, acum nu cred ca mai poti repara ceva, se poate ca el (baiatul cu care nu ai fost) sa se simt prea ranit pentru ca ai devenit iubita prietenului lui.
Daca tu i-ai intrebat si au zis ca nu sunt impreuna, atunci probabil ca nu sunt impreuna.
Atunci poti sa ii spui direct baiatului ca il placi, si vezi ce se intampla.
Altfel, nu prea vad ce ai putea face.

O zi buna!

| Liliana1981 a răspuns:

Si daca sunt impreuna ce? Iti plateste si el cu aceeasi moneda. Corect, nu?

| wrath007 a răspuns:

Pai apropiete de el si incearca sa te imprietenesti cu el in mod emotional!

| IonescuOnutza1986 a răspuns:

Mai intai intreab-o pe prietena daca sunt impreuna, trebuie sa-ti spuna, daca tu crezi ca minte vezi cum se comporta cand sunt amandoi unul langa altul, dar fara sa te vada, si iti vei da seama. Poate crede ca ai fost cu prietenul lui ca sa-l faci gelos si de aceea nu se comporta ca inainte sau poate are o iubita, nu neaparat prietena ta, si e geloasa daca il vede cu alte fete, chiar doar vorbind, mai sunt si din astea. Cand vezi ca e singur abordeaza-l si intreaba-l de ce nu se comporta la fel ca inainte, cred ca iti va raspunde, poate ai facut ceva ce l-a suparat fara sa-ti dai seama, asa, lucrurile se vor lamuri.

| elenaelena1112 a răspuns:

Eu zic sa ii demonstrezi fostului tau iubit ca inca il mai iubesti... si sa-i spui prietenei tale ca tu il iubesti pe baiatul ala si daca iti e prietena cu adevarat te va intelege. Sa iti ceri iertare fata de baiatul pe care il iubesti si sa-i spui ca te-a dezamagit si nu a fost frumos din partea ta sa te combini cu prietenu lui. Sfatul meu esti sa-i arati baiatului ca il iubesti si in legatura cu prietena ta sa-i spui sa nu aveti secrete poate te intelege si il va lasa in pace... Sper sa te ajute sfatu meu :* Funda?