| Dany92837473 a întrebat:

(E o poveste cam lunga) Deci imi place de o fata.CHIAR MULT. E prima fata de care m-am indragostit cu adevarat... Cand e langa mine simt ca toate lucrurile rele,dispar. De multe ori eu ma duc la ea in clasa happy le-a spus onor baieti (care o pipaiau) ca sunt nesimtiti si s-ar comporta mai frumos cu ei daca nu ar mai fi asa nesimtiti.le spunea ca asa ar trebui sa se comporte un baiat cu o fata (asa cum o fac eu) Mi-a zis ca nu am defect, ca sunt simpatic si dragut. Intr-o zi eram in autocar, si statea langa un baiat care o place,dar, cand s-a dus la magazin baiatul ala mi-a zis sa vin sa stau langa ea... statea cu capul pe mine (asa face cu toti) si ma intreba daca ma doare umarul si d-astea.si multi din autocar strigau sa ne sarutam si d-astea. Am intrebat-o daca o detanjaza si a zis ca nu o deranjaza, ca sunt copilarii... la un momentdat mi-a zis sa ma mut deoarece era si dirigu ei acolo... si el e nebun daca e vreo relatie, anunta parintii, mai are umpic si te scoate in careu...si a zis ca nu are chef sa existe vorbe prin scoala. Mereu vroiam da ii car bagajele si ea zicea ca poate si ea... pana la urma m-a lasat ☺ i-am facut cinste cu o inghetata (dupa ce am insistat) Dupa vreo 4 zile cineva ne-a zis : -sarutati-va! (Ea a zis doar ca are iubit atat) si cand eram in autocar mi-a zis ca la caracter seman cu primul ei iubit (dragut,de treaba, daca o calc imediat : scz, scz) A, da, am uitat, cand a zis baiatul ala sa ne pupam i-am zis : te plac... ca prietena. imi era frica sa-i recunosc sad Si acum inchei: cand eram impreuna cu o fata... fata de care imi place ii spunea bff-ului ei ca fata aia ma strica si ca daca as fi mai mare poate ar fi impreuna cu mine. Eu nu credeam asa ca am intrebat.o pe ea daca a zis asta si a zis ca da... Doar o data in viata ei (cand era super nervoasa) abia daca vorbea cu cineva mi-a zis macar acum sa tac umpic... E cu 1.5 luni mai mare... I-am dat un cadou si cand am dat sa plec mi-a zis sa vin sa ma pupe

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Oricat as vrea sa gasesc un sfat care sa te incurajeze, nu vad unde sa gasesc asa ceva. Nu trebuie sa ii spui unei fete ca o placi ca sa isi dea seama. Stie deja asta si nu cred ca ai sanse cu ea. Te-ar ajuta mai mult sa te axezi pe tine perioada si sa o ignori. Esti ceva ce ea nu gaseste in alta parte, dar un ceva cu care nu s-ar saruta si nu ar avea o relatie romantica. Esti ceva mai mult decat un simplu coleg, dar mult prea putin ca sa vrea sa fii iubitul ei. Nu o sa fii fericit cu fata asta, chiar daca veti fi la un moment dat impreuna.

| StefanCosmin a răspuns:

Ba, eu cred ca totusi trebuie sa i spui ca o placi, pentru ca esti in friend zone, dar spune i asta dupa ce se desparte de iubitul ei, o s o inveselesti, iar cand o faci, da i un trandafir sau ceva dragut

| Metalblo a răspuns:

Man, admir caracterul tau, eu spun sa mergi la fata de care iti place si sa-i spui tot ce simti pentru ea "sentimentele".
Emotiile iti fac numai rau, crede-ma si mi-e imi era frica sa ii spun ce simt pentru ea si acum am pierdut-o sad
Dar macar daca am pierdu-to, sa ii dau un sfat la cineva. Deci repet, du-te si spune-i tot ce simti pentru ea. Iti urez succes!

| Metalblo a răspuns:

Man, iti admir caracterul tau, parerea mea este sa ii spui tot ce simti pentru ea, crede-ma, emotiile "te distrug"
Am pierdut o persoana foarte draga din cauza emotiilor, iti urez succes!

| Bogoros_Andrei_1999 a răspuns:

Care e intrebarea?

| Dany92837473 explică:

Nu stie ca o plac... am mintit-o ca doar ca prieteni sad

| Dany92837473 explică:

E cu 1 an si 5 luni mai mare... mai stam si singuri plimbandu-ne si povestind

http://m.imgur.com/G0hh4I1,NuqhoUR

Ce sa schimb.la mine? In acest link sunt 2 poze.si nu mi s-a pus toata intrebarea d.aia am scris in comm