| Park1Suin a întrebat:

E o poveste mai lunga:
Stiti, fac parte dintr-o gasca de prieteni buni la scoala ( cea mai buna prietena si 2 baieti). Totul mergea bine, ne amuzam si ne distram impreuna, pana cand unul dintre cei 2 baieti s-a indragostit de mine.Eu m-am comportat la fel cum ma comportasem si inainte sa aflu ca ma place.A trecut un timp,si lui ia trecut dragostea, doar ca se,, indragostise" de alta fata din scoala.Mergea cu ea la intalniri,cu fata si baiatul din gasca vorbea si se intelegea de minune,dar pe mine ma evita si se comporta urat.L-am intrebat ce are,ce i-am facut, iar el mi-a raspuns taios si zeflemitor (de fapt nici nu am inteles de ce se comporta urat cu mine).Au trecut cateva zile, iar el a innebunit cu totul : cauta sa ma necajeasca si ma barfea.Vineri era aproape sa ma loveasca la educatia fizica,din cauza ca i-am zis sa se dea putin mai incolo.El continua sa se comporte urat,sa ma ironizeze, si din discutia noastra tot nu am inteles de ce.
Credeti ca as face bine sa-l evit si sa nu-i vorbesc, ca sa ma lese si el odata-n pace?

Răspuns Câştigător
| Seepty a răspuns:

Nu ai face bine ai face foarte bine daca la-i evita si nu la-i baga in seama, o sa-si dea seama de fapta pe care ai facut-o si o sa-ti ceara iertare.

2 răspunsuri:
| TPUuser199 a răspuns:

Lasa-l, nu il mai baga in seama. Evita-l cat de mult poti!

| dannycrtsz a răspuns:

Daca era invers, sa ai tu pe cineva si el sa aiba inca sentimente, sa zicem ca era oarecum de inteles comportamentul lui. Dar, din moment ce iese cu cineva, ar trebui sa-si vada de treaba lui. Eu spun sa nu ii acorzi importanta, nu meriti asta big grin