| cassie200 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema, si as vrea sa ma ajutati.M-am despartit de prietenul meu acum o saptamana, el a vrut sa ne despartim, a zis ca nu simte nimic, dar a zis ca daca mai vreau eu mai putem astepta, dar a zis ca nu isi face mari sperante...dar pe moment am fost foarte suparata si ne-am despartit.Nu a fost o relatie lunga, dar eu ma atasez foarte repede de cineva. Vreau sa vorbesc cu el.Ce sa ii spun, cum sa il abordez? E chiar asa aiurea ca vreau sa vorbesc cu el?

Răspuns Câştigător
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Nu e aiuria, omul este condus de sentimente tot timpul, dar daca el a avut dornita de despartire, restecta-eu nu ai ce face, daca vb cu el crezi ca va simti ceva pentru tine. lasa-l o vreme, poate va vedea ca el chiar te iubeste si se va intoarce inapoi, daca nu sa fie sanatos. ce e al tau al tau va ramane si te va astepta!

7 răspunsuri:
| boghi98 a răspuns:

Mai daca ar fi tinut la tine nu s-ar fi despartit de tine. e clar ca a gasit pe alta si e cu aia si daca nu merge vine iar la tine fi puternica nu il lasa sa se joace cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
A spus ca nu simte nimic deosebit pentru. tine.
De ce sa il abordezi tu? Lasa-l putin sa se gandeasca.Are nevoie de asta acum.
E normal sa te simti nasol, dar treptat va trece.Iesi cu cineva, cunoaste alti tipi. Asa, vei trece mai usor peste, sau pur si simplu ia o pauza.
Iti convine sa stai cu cineva care nu-ti raspunde la sentimente? Orice fata/femeie vrea sa fie iubita.
Gandeste-te.

| Vibrations a răspuns:

Asteapta-l ca va veni el. Dupa ce-si vor bate joc de el cateva pitipoance, isi va da seama ca tot tu esti mai buna si se va intoarce la tine

| chocco1995 a răspuns:

Nu e aiurea,spune-i ce simti,ca ti la el, si ca vrei sa fiti iar impreuna, chiar daca el a zis ca nu simte nimic poate a fost un impuls sau doar confuz, incercati o perioada sa vedeti cum e, daca el in continuare are aceleasi sentimente TRECI MAI DEPARTE!

| Possible a răspuns:

Asteapta putin, poate se razgindeste, daca nu obisnuieste-te cu altul.

| Surry a răspuns:

Aiurea nu...insa data viitoare sa incerci sa cunosti persoana de langa tine inainte sa pui suflet...insa acum cel mai bine ar fi sa treci mai departe.

| Ionut_Matei_1994 a răspuns:

Mai aicea este cam complicat daca ai facut sex cu el s-a dus pentru alta daca nu ai facut sex cu el s-a dus pentru ca tu nu i-ai oferit partea celalta din relatie adica 50% sex si 50% dragoste si iubire cam asa i intr-o relatie deci intalnitiva mai stati o saptamana impreuna si dupa aia incerca sa faci sex cu el.