| Suchardine a întrebat:

happy Acum cateva saptamani am cunoscut un baiat pe mess care mi-a intrat super repede la inima dupa care am decis sa iesim, si ne-am placut, si am ramas impreuna(chiar daca a fost pentru o perioada scurta). El a avut o relatie de jumatate de an cu o tipa pe care o iubea mult si in principiu mi-a zis ca nu stie daca mai tine la ea, nu stie ce simte si i-am spus ca daca mai simte ceva nu este cazul sa ramanem impreuna, nu sunt facuta sa il ajut pe el sa o uite! Am iesit cam o saptamana in care am stat toata ziua impreuna, am petrecut clipe frumoase, m-am simtit bine, m-am simtit iubita. Eu de obicei nu ma atasez foarte repede de cineva, eh acum am facut-o, ca am vrut sau ca nu am vrut am facut-o! Si intr-o zi se purta ciudat, se gandea in alta parte cand era cu mine, si i-am spus ca mi se pare ca are ceva, l-am facut ciudat nici eu nu-mi gaseam cuvintele sa ii spun cum ma simt, mi-a spus ca nu e asa, ca mi se pare si daca nu il pot intelege ar fi mai bine sa ne despartim, si i-am zis simplu OK happy, desi ma durea... dupa o saptamana jumate m-a sunat daca ies pe afara, am iesit si am fost pe munte, am stat impreuna, ne-am simtit bine si ascultand o melodie si-a adus aminte de ea, si ne-am dat la vorba despre ea, o iubeste mult si asta a fost si motivul despartirii noastre, nu poate sa o uite si nu ar fi vrut sa-mi faca rau, cand am iesit chiar credeam ca o sa ne impacam, dar nu a fost deloc asa, este sincer, este tipul de baiat de care am nevoie, a fost prima persoana de care in primul rand m-am indragostit de personalitatea lui, si dupa de fizic! Problema e ca m-am atasat de el si nu pot sa mi-l scot din minte, cum el nu poate sa si-o scoata din minte pe respectiva. Mi-a spus ca tine la ea, a fost sincer, se gandeste mereu la ea, dar ii sunt draga, simte ceva pentru mine dar nu stie exact ce si nu vrea sa-mi faca rau, mi-a spus ca daca vreau sa nu ma mai caute sa ii spun si asa va face, nu am putut sa spun ¨nu ma mai cauta¨, acum sunt in perioada in care ma doare sufletul ajutandu-l pe el cu sfaturi sa o uite, i-am spus sa iasa cu o alta fata(nu neaparat cu mine), sa iasa cu prietenii, sa faca altceva.Stiu ca o sa spuneti ca a fost o perioada scurta de timp si ca ar trebui sa-l uit, si asa-mi spune si mie mintea mea ca nu are rost, dar imi place, ma atrage, e genul de baiat pe care-l vreau langa mine, sa ma simt iubita, nici eu nu-mi explic cum am putut sa ma atasez asa de tare de o persoana intr-un timp atat de scurt. Si cam asta e povestea mea, ceva sfaturi ce ar trebui sa fac sau cum as putea sa mi-l scot din minti?! V-as fii recunoscatoare!

Răspuns Câştigător
| Baby a răspuns:

Pai eu zic ca el nu vrea sa "se detaseze " de tipa aia. inca traieste in trecut. Trebuie sa treaca peste, si asta poate numai el sa faca. Tu pana atunci poti sa ii fi prietena si cand o sa o uite, daca ai spus ca ii esti draga sunt sigura ca o sa vina la tine. De exemplu cand sunteti la tine sau la el acasa sau la cinema si va uitati la un film apropiete de el si daca si el vrea, o sa va sarutati. Dar dupa aceea nu mai spune nimic si nu-l bate la cap cu relatii si chestii din astea. Lasa-i un timp de gandire. Daca chiar a simtit ceva cand v-ati sarutat e imposibil sa nu se intoarca la tine. Iti doresc mult succes, daca ai nevoie de ajutor nu ezita sa-mi trimiti un mesaj si iti dau idul meu de mess.
Succes! te pup

1 răspuns:
| EmonicaLaura a răspuns:

Salut!happy
Asa cum l-ai sfatuit tu pe el, asa ar trebui sa procedezi si tu:incearca sa iesi cu alti baieti, stai mai mult cu prietenii, incearca sa faci orice altceva numai sa il uiti. Incearca, incearca si incearca iarasi! Daca iti dai silinta vei vedea ca cu timpul il vei uita.(asa am patit si eu si am reusit sa il uit).
Sper ca te am ajutat!winking