| PurpleDots a întrebat:

Am o problema si ma intrebam daca ma puteti ajuta... uneia din prietenele mele ii place de un baiat care s-a mutat de curand si nu stim cum sa facem cunostinta cu el. Abordarea directa suna cam ciudat pentru ca am arata ca niste obsedate sau ceva de genul. Si nici prieteni comuni nu avem. Poate ne puteti ajuta voi happy FUNDAAA!

2 răspunsuri:
| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Cam de cat timp s-a mutat?
De exemplu, daca mai lasa catelul liber (asigura-te ca e si el in curte) prietena ta poate sa se duca in fata portii (in locul unde se afla cainele) si sa spuna tot felul de chestii "Ce dragut esti, Uite X (x fiind tu) nu e ca scump? Ce dragalas esti, si ce mare day dreaming"! Poate o sa vina si o sa vorbeasca cu voi.
Alta abordare ar fi asta: Tu fiind prietena prietenei tale, poti vorbi in locul ei. Cand esti cu ea, iar el e in curte, afara spune si tu "Salut, am observat ca te-ai mutat de curand, si vroiam sa facem cunostinta. " Iar el probabil va vrea, si asa uite cum va imprieteniti. Si pui numai vorbe bune despre prietena ta si gata!
Sper ca te-am ajutat!
Bye!

| PurpleDots explică:

(p.s. are si un catel, la fel si prietena mea dar problema e ca el are pitbull si ea are pechinez) mersi:*:*:*