| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta si pe mine. laughing Deci. imi place de un baiat care sta in bloc cu mine. Nu prea ne cunoastem. ne stim doar numele. (nu stiu daca el mi-l stie pe al meu straight face ) Nu prea ne salutam, iar eu sunt cam timita cu persoanele pe care nu le cunosc. Tot timpul cand ies pe afara se uita spre mine, iar eu spre el. Problema e ca ne intalnim cam rar. In fine, cred ca acum o sa ziceti ca ma place... (nu prea avem prieteni comuni) sad Nu prea stiu nimic de el si nu cred ca stie si el ceva de mine (cred) E cam complicata treaba..__.

Si inca odata sper sa ma puteti ajuta. thinking
Funda thinking

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa-ti curaj si intra in vorba cu el[intreaba-l ceva, orice]de placut te place daca se uita dupa tine dar posibil sa fie si el timid

| M0rtality a răspuns (pentru mona):

Si ce ar trebui sa ii spun? gen: "ti-a placut filmul de aseara?" laughing Ar trebuii sa ne cunoastem mai intai. Cred ca voi incerca data viitoare macar sa-l salut. thinking

| mona a răspuns (pentru M0rtality):

Pai nu sa-i spui,,ti-a placut filmul de aseara?,, dar un,, salut, ce mai faci?,, ar fi mai acceptabil

| r3ally a răspuns:

Cand il vezi mergi la el si incepi sa glumesti cu el, incearca sa porti o conversatie cu el, nu doar un simplu "buna, ce faci? "! Faci asta de 2-3 ori si daca vezi ca si lui ii place de tine dar nu face nici un pas poti sa ii spui tu ce simti si sunt sigur ca va aprecia asta happy

| allynNa20 a răspuns:

Offf...Asa mi-a placut si mie de un baiat in gimnaziu timp de 3 ANI, dar nu i-am zis nimic. El stia ca il plac pentru ca i-a zis o fata cu gura sparta... in fine.Am incercat sa mai am si alti prieteni, dar nu l-am putut uita.Acum merg la liceu,. Suntem la licee diferite, deci sper sa-l uit.
Sfatul meu e sa va salutati sicand se iveste ocazia, intr-o buna zi, sa-ti faci curaj si sa intrii in vorba cu el.gasesti tu un subiectwinking
Sper ca te-am ajutat. SUCCES.:*

| knoxfcsb a răspuns:

Am patit-o si eu... sfatu meu nu te risca in relatii gen in bloc scoala cartier sau etc deoarece mereu o sa existe barfa vorbe rele si persoane care se vor baga in relatie si nu va tine

| M0rtality a răspuns (pentru knoxfcsb):

Despre fiecare relatie o sa existe barfe si alte chestii. laughing

| knoxfcsb a răspuns (pentru M0rtality):

Da dar nu e acelash lucru in bloc sau pe acolo poate e cineva care nu te suporta si vrea sa-ti faca rau sau alta care sal placa si sa se bage in scoala la fel si etc

| NightShadows a răspuns:

Simplutongue Intra in vorba cu el catava vreme, daca vezi ca vorbeste cu tine si ii place sa vorbiti inseamna ca si el te simpatizeaza, stati asa sa vorbiti cateva saptamani, mai iesiti la un suc asa ca si amiciitongue si apoi cand crezi ca esti pregatita spune-i ce simti, sunt sigur ca si el va simti cevawinking glumeste cu eltongue daca trebuie faceti si ceva nebunii laughing prietenesti, pozne laughing si restul depinde de tine si de el.

| doddydolly a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu el treptat adica totul sa inceapa cu un "Salut!" apoi dupa putin timp cu un "Ce faci?" si tot asa sa vorbiti din ce in ce mai mult si poate asa o sa va cunoasteti mai bine (Si apropo atunci cand il saluti nu uita sa zambesti pentru ca zambetul unei fete poate face minunismug)
P.s:"Sper sa iti fie de folos:*