| LidiaLol a întrebat:

Am o problema si...ma simt jenata dar trebuie sa aflu.
Am 11 ani si ma masturbez. Nu mi-a venit ciclul si e ca o obsesie intr-un fel. Am aflat de la colegele mele de clasa si mda...Problema e ca dupa ce ma masturbez, incepe sa ma diara burta jos si sa am ameteli, stiu ca suna ciudat pentru ca sunt mica si ca fac ass ceva, dar eu acum intreb de ce ma doare? Vreau seriozitate.Multumesc.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Probabil din cauza procedeului (modului) de excitate folosit.
Încearcă să pui ceva lubrifiant (măcar o cremă de mâini). Ajută enorm!
Şi nu, nu e ciudat.
Ai grijă dor cu igiena intimă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti mult prea mica pentru asa ceva. Ai mare grija, ca odata ce ai inceput sa te masturbezi de la o varsta asa frageda s-ar putea sa iti afecteze psihicul, adica sa devina o obsesie de care nu vei mai scapa asa de usor. In primul rand atunci cand vei incepe o relatie sexuala este posibil sa te exciti foarte greu sau sa devi frigida(adica sa nu te mai exciti deloc). Te doare burta pentru ca organele tale sexuale sunt in dezvoltare, nu sunt mature, esti doar un copil si in al doilea rand trebuie sa scapi de acest obicei care iti poate afecta viata.