| katana a întrebat:

am si eu o problema, de citeva zile ma simt atit de rau am ameteli, dureri de cap si burta, si mincarimi pe tot corpul, nu stiu ce se intimpla cu mine... iar dimineata m-am trezit cu buzele umflate.Luna trecuta nici ciclul nu mi-a venit, mentionez ca am, 16 ani iar in ultimul timp m-am si masturbat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Ultima descriere a ta nu are nicio legatura cu restul simptomelor. Cred ca este vorba despre o reactie alergica la ceva. Trebuie sa iti amintesti ce ai mancat in ultimele zile. Sunt cazuri cand indigestiile se manifesta astfel. Oricum, tratamentul adecvat numai un medic il poate prescrie. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| rozalia25 a răspuns:

Bea ceai verde si de trei frati patati pentru alergie si detoxifiere... ah, si nu te mai masturba caci poti sa-ti faci rau... de la infectii pana la internare la psihiatrie, stiu multe cazuri. Ai mai multa grija de tine si de sanatatea ta. Pentru ciclu regulat ia tinctura de coada soricelului si spala organele genitale cu ceai de musetel usor caldut (fiert in conditii igenice desigur). Multa sanatate :*

| Licurici_2296 a răspuns:

Nu pot sa te ajut cu nimic mai mult, ci doar sa te linistesc ca masturbarea nu iti dauneaza fizic.

| zantedeschia a răspuns:

Fugi la medic cu prima parte a intrebari cat despere final nu patesti nimic daca te masturbezi. Poate fi o alergie, inteoxicatie, indigestie dar asta numai un medic te poate sfatui. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Of, NU RĂMÂI ÎNSĂRCINATĂ DACĂ TE MASTURBEZI, ci în urma unui contact sexual neprotejat în perioada ta de ovulaţie cu un bărbat.
Sunt dereglări hormonale.
Mergi la medicul de familie, posibil o viitoare erupţie (boală contagioasă) pe piele.
Pa, pa.