| LoveMLR a întrebat:

am o problema si va rog frumos sa ma ajutati ca sunt speriatasad. de cateva zile ma tot gandesc ca am HIV. mi.am inceput viata sexuala acum 6 luni cu acelasi baiat cu care sunt si acum. Inainte de a fi cu mine el a m-ai facut-o cu o fata dar el spune ca nu a avut nimic iar el pana acum nu a avut nici un simptom ciudat. Din cate am inteles boala asta nu are neaparat simptome si astea daca sunt e raceala la cateva saptamani dupa infestare dar eu nu tin minte sa fi fost racita sau sa fi avut febra sau sa imi fie rau. Dar acum am o tuse seaca cu toate ca as putea fi doar racita ca mi-a fost cam frig zilele astea. Mai am cateodata greturi sau stari de rau dar imi trece repede... Si acum o saptamana mi-a aparut in cavitatea bucala mai exact pe buze in interior o roseata care nu ma doare si nu seamana cu vreo buba, sunt doar ca niste dungi rosii... Sunt cam speriata, alte simptome ale virusului hiv nu am. Credeti ca as putea avea HIV? Am auzit si de un test hiv dar nu stiu cum se face si trebuie sa am neparat 18 ani pentru a face testul asta si cat costa? am 17 ani.

3 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Doamne fereste ce imaginatie bogata ai! Nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia asta dar aberezi, crezi ca HIV-ul se ia asa usor sau il are toata lumea? Nu e o boala asa frecventa. Calmeaza-te si nu te mai gandii la tampenia asta iti faci rau singura totul e in imaginatia ta!

Răspuns utilizator avertizat
| varcolaccc a răspuns:

Ca sa fi sigura du-te la medic. Dar stai linistita ca nu ai cum sa ai... Dar fa si ti sex protejat in caz ca ai facut neprotejat.