| ApaMineralaPlata a întrebat:

am o problema, sper ca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi. Doua luni, nu am avut contact sexual cu iubitul meu, recent am facut-o si de fiecare data ma durea si dupa mai aveam si dureri la crampe ca si cum ar trebuii sa-mi vina menstruatia si am observat ca aveam si pete de sange. Chiar sunt foarte ingrijorata, ce credeti ca ar putea fii, problema e ca la ginecolog doar dupa 4 Iulie a putut sa ma programeze si chiar imi fac griji, si ma simt si naspa ca mereu trebuie sa-l opresc pe iubitul meu, ca ma doare. El mi-a zis ca ma intelege, dar tot e jenant sad. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un iubit care doreste sex cu adevarat (si destul de des din cate am dedus), dar este constient ca pe langa satisfacerea placerii lui are datoria sa te faca/stie si pe tine fericita in egala masura, va face tot posibilul sa faca rost de atatia bani incat sa te duca chiar el tinandu-te de mana la un cabinet ginecologic privat unde te primeste imediat/pe loc la consultatie. Procedand astfel ar da dovada ca este constient de suferinta ta din momentul relatiei sexuale.

| Alcyon a răspuns:

Ar fi bine sa faceti pauza pana te vede medicul. El e singurul ce te poate ajuta.