| DeDiiDeDii a întrebat:

Buna,TPU. Am o problema. Sper sa gasesc raspuns. Am aproape 17 ani, si sunt intr-o relatie de 1 luna..si m-am intalnit cu prietenul meu intr-o zi..Si s-a intamplat, ne-am lasat dusi de val.Simteam ca eram pregatita si eram. Totul bine si frumos..Nu am regretat niciun moment.Dar dupa a aflat mama..si nici atunci nu am regretat ca a fost el.dar acum mama se comporta aiurea..si incep sa regret..cred ca din cauza ei..nu stiu. Noi ne iubim.dar ea il indeparteaza..Cat ca ea a zis ca e de-acord cu relatia,dar sa nu mai facem. Nu stiu, pana sa se comporte ea aiurea, nu regretam deloc..acum incep sa o fac..Si nu-l regret pe el..Regret ziua aia..Si ma bate un gand sa imi pun capat.din cauza tuturor. Eu am facut ce am simtit..eram pregatita.dar ea psihic ma distruge,avand in vedere ca pe la varsta asta, poate cu cateva luni ca mine, a inceput si ea..Nu stiu..simt ca innebunesc.El ma vrea, vorbim de un viitor in 2. Vrem o relatie serioasa.dar cu mama..nu stiu. El vreau sa fie si ultimul, daca tot a fost primul, de fapt ce am facut noi..nu a fost chiar dragoste.a fost o tentativa..si el vrea sa fie ultimul. Nu stiu. Ajutati-ma! sadNu ma judecati! :/

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

NU NU NU domnisoara sa nu faci greseala sa faci o relatie serioasa si gandindute ca el va fi ultimul, mare greseala, nu ai nici o garantie ca relatia va tine pe viata, crezi ca daca ai facut sex, se va insura cu tine? NICI O SANSA. sunteti tineri sunteti la varsta la care trebuie sa strabatetoi cat mai multe cearsafuri

| corbulalbrosu a răspuns:

Deocamdata cat esti in ingrijirea parintilor, trebuie sa alegi intre mama ta si iubitul tau. Ar putea fi vorba sa faci asa cum doresti tu doar dupa ce vei deveni matura. Doar atunci si doar daca veti ajunge la concluzia ca va puteti intretine singuri ati putea incerca sa deveniti independenti, liberi si neingraditi de a face ceea ce doriti. Momentan trebuie sa te supui vointei mamei tale care dintr-un anumit motiv nu doreste ca voi doi sa formati un cuplu. In concluzie, momentan orice discutie pe aceasta tema nu-si are rostul deoarece nu vei realiza nimic, poate in viitor daca iubirea voastra este adevarata si astfel relatia voastra va rezista in timp.

| Doub a răspuns:

Siiigur, sinucide-te. Ai şi tu un motiv tembel, măcar găseşte altul mai serios.
Dacă tipu' te iubeşte şi e dispus să lupte pentru voi, ce treabă are mama ta în toată povestea asta?

| Oana92 a răspuns:

Eu sunt de parere ca parintii trebuie sa faca parte din viata copiilor lor, sa fie implicati, da nu sunt de acord cu comportamente de acest gen! Era mai indicat sa iti faca educatie sexuala, nu sa te faca sa te simti prost, oricum faptul e consumat.

Repet, faptul e consumat, ce rost au acum regretele? Iar sinuciderea chiar e absurda!

Asta cu primul sa fie si ultimul...la varsta asta e putin probabil ca asta se va intampla.

Aveti grija la protectie pe viitorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e mare chestie, ai făcut sex, ai 17 ani.
Dar aşa fac mamele, e aiurea că cineva să-şi pună "junk-ul în trunk-ul" lu' fii-ta, o să o simţi şi tu pe pielea ta cândva şi ţie o să ţi se pară ciudat că şi-a început viaţa sexuală.
Să te sinucizi? Indiferent că este primul sau va fi ultimul n-ai motive să faci asta, nu mai dramatiza.
Spune-i să termine, dar ce face mai exact? thinking