| adrian85 a întrebat:

am o problema.Sunt cu o fata de ceva vreme si ea tot incearca sa fie rece cu mine,in sensul ca nu spune ceea ce simte...daca ii spun ca imi e dor de ea,nu spune nimic decat ca ne vedem peste cateva zile la fel si la alte vorbe dulci face la fel.Cert este ca stiu ca ma place,dar nu inteleg ce vrea prin "jocul" asta rece. Daca o intreb de ce e asa, imi spune ca asa e ea...cu toate ca nu e adevarat.

Răspuns Câştigător
| figure a răspuns:

Adrian,

Tu ii zici "vorbe dulci" si ii zici ca iti e dor de ea si nu primesti nimic?

Pai. in ce fel te place? Ca barbat ma indoiesc. Daca i-ar placea de tine ca barbat ar simti lucruri care ar coplesi-o. Ar simti lucruri pe care nu ar putea sa le tina doar pentru ea (mai ales ca si tu zici ca nu e ea de felul ei exagerat de rece).

Ea nu incearca sa fie rece cu tine. Probabil ca nici macar nu incearca sa joace jocuri cu tine (iar daca incearca, pierzi intr-un mare stil). Probabil ca te-a placut initial, dar cand a inceput sa te descopere ca barbat, nu prea a vazut un barbat in tine si a inceput sa simta doar o mica afectiune si dezamagire in ceea ce te priveste. Urmeaza, probabil, indiferenta.

Schimba-ti atitudinea, fii barbat si daca nu e deja prea tarziu, va incepe ea sa iti spuna lucruri frumoase si sa caute apropiere si caldura...

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Exista mai multe variante:
1) nu te place si nu vrea sa te minta, sa-ti arunce vrajeli degeaba.
2) a crescut intr-o familie unde parintii nu-si arata afectiunea, nici unul fata de celalalt, dar nici fata de ea.
3) nu simte nevoia, poate trece printr-o perioada mai dificila.

| Oana92 a răspuns:

Exista mai multe variante:
1. nu simte nimic pentru tine si nu vrea sa te minta
2. a suferit mult si ii e teama sa isi arate din nou sentimentele pentru ca asta o face vulnerabila
3. e timida
4.asa e obisnuita
5. poate chiar asa e rea, mai rece, mai distanta.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Pai,nu stiu ce sa spun...Asa am fost si eu(parca ma regasesc aici)in timpul cand aveam niste probleme mai mari pe care imi place sa le rezolv singura.Nu a fost intentionat, doar ca pur si simplu mereu ma gandeam la problemele mele si nu voiam sa ii spun pentru ca ar fi intervenit si ar fi rezolvat totul in doi timpi si trei miscari(cred ca asta e expresi, daca nu te rog sa ma corectezi)si s-ar fi ingrijorat degeaba. Poate si ea vrea sa rezolve ceva singura sau poate e o perioada din acelea cand e cu capul in nori