| post4you a întrebat:

Buna TPU !
Am o problema .Sunt indragostit de o fata ( sau asa cred ) pur si simplu am o stare de neliniste ma tot gandesc la ea .ochi ei fromosi love struck .pur si simplu ma tot gandesc la ea si nu pot sa mi-a scot din cap ma simt nasol mi s-a pus pata pe ea ( nu sunt obsedat ) Dar .E asa frumoasa si ochii ei ( verzi ) care stralucesc asa frumos love struck simt o stare de neliniste interioara si ma gandesc tot timpu la ea . A da.am doar 15 ani ( am uitat sa mentionez) Deci va rog dati-mi solutii ce sa fac. Exclud raspunsurile urmatoare : Ocupati timpul cu alceva ( E INUTIL ) Spune-i ce simti (Ideea e ca nu o sa fim impreuna niciodata dar nu pot sa imi iau gandul de la ea ) Ai doar 15 ani ai destul timp pentru asta ! ( Asa si ? cu ce ma ajuta pe mine asta in starea care sunt eu acum straight face ) Si mentionez ca nu sunt atras de ia in sensul asta " de a eu trage " doamne fereste...E asa de inocenta simt un sentiment de a o tine in brate non stop (Nimic alceva) sa o simt in bratele mele parul ei etc. Stiti si voi banuiesc...( Sper ca nu e grav cu mien sad _ Am nevoie de niste sfaturi de obicei eu dau sfaturi de genul asta altor persoane dar acum sunt blocat.

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

Cumparati o papusa si dormi cu ea! de ce ai tu nevoie de o fata, daca nu vrei sa fi cu ea? crede-ma ca iti va trece, din moment ce o doresti doar virtual! timpul, le rezolva pe toate.

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

3 răspunsuri:
| Foreveraloone a răspuns:

Sunt si eu oarecum intr-o situatie asemanatoare. Daca nu poti sa fii cu ea macar incearca sa-i intrii in cercul de prieteni si sa vorbesti cu ea cat mai mult si cine stie ce se va intampla.Fa si tu rost de un ID de mess(nu trebuie sa ti-l dea ea neaparat)si incearca sa discuti cu ea chestii minore care sa o intereseze si astfel ii vei capta atentia.Ideea e ca daca nu puteti fi impreuna macar prieteni apropiati sa fiti si astfel vei reusi sa o cunosti mai bine.Eu cred ca daca iti place de cineva si stai fara sa faci nimic nu faci decat sa suferi mai tare asa ca te sfatuiesc sa te interesezi si sa aflii cat mai multe despre ea... Daca incepe sa te bage in seama nu o sa te mai gandesti atat de mult la ea, dar daca nu va vorbiti nu faci decat sa suferi mai tare.

| post4you explică:

Eu sunt in Romania iar ea e in Germania (Teoretic am vorbit cu ea si e ca mai rade mai asa dar nu o sa pot fiu cu ea nicioata )Deci e exclus eu vrea doar sa uit de ea ...Atata si alte sfaturi nu alea din prima postare!

| Coyote a răspuns:

De ce spui ca nu ai sa fii cu ea niciodata? da-
mi cateva motive...